FC Sion - FC Lugano 0-3 (0-3). Liga szwajcarska - 23. kolejka Super League

W meczu 23. kolejki szwajcarskiej Super League, który rozegrany został 4 marca, drużyna Sionu przegrała z Lugano 0-3 (0-3). Spotkanie odbyło się na Stade de Tourbillon.

M. Bottani 41'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 42 pojedynki zespół Sionu wygrał 17 razy i zanotował 13 porażek oraz 12 remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 20. minucie kartkę dostał Mickaël Facchinetti, zawodnik Lugano.

Trzeba było trochę poczekać, aby Olivier Custodio wywołał eksplozję radości wśród kibiców Lugano, zdobywając bramkę w 27. minucie pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lugano w 32. minucie spotkania, gdy Mijat Marić strzelił z rzutu karnego drugiego gola. W 34. minucie kartkę otrzymał Olivier Custodio z drużyny gości.

Kibice Sionu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jareda Khasę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Luca Clemenza.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Lugano w 41. minucie spotkania, gdy Mattia Bottani zdobył trzecią bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Olivier Custodio.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-3.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania arbiter przyznał kartkę Jeanowi Ruizowi z Sionu. Na drugą połowę zespół Sionu wyszedł w zmienionym składzie, za Sandra Thelera, Robertsa Uldrikisa weszli Dennis Iapichino, Ivan Martić. Także w zespole Lugano w czasie przerwy zaszły zmiany, za Mickaëla Facchinettiego wszedł Lucky Opara.

W 66. minucie za Alexandra Gerndta wszedł Asumah Abubakar. W 71. minucie w jedenastce Sionu doszło do zmiany. Matteo Tosetti wszedł za Baltazara. Chwilę później trener Lugano postanowił wzmocnić formację obronną i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Fabia Daprelę. Na boisko wszedł Reto Ziegler, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

Na dwie minuty przed zakończeniem starcia sędzia ukarał kartką Ayouba Abdellaouiego, piłkarza gospodarzy.

Ákos Kecskés
88′ Ayoub Abdellaoui
Fabio Daprelà73′
46′ Jean Ruiz
Mijat Marić  32′ (k.)
71′ Baltazar Costa Rodrigues de Oliveira
Numa Lavanchy
Wesley David de Oliveira Andrade
Jonathan Maximiliano Sabbatini Perfecto82′
José Aguilar Martinez
Olivier Custodio Da Costa  27′ 34′
46′ Sandro Theler
Mickaël Facchinetti20′ 46′
38′ Luca Clemenza
Miroslav Czovilo73′
46′ Roberts Uldrikis
Mattia Bottani  41′
Ľubomír Tupta
Alexander Gerndt66′
Kevin Fickentscher
Sebastian Ogenna Osigwe
46′ Dennis Iapichino
Lucky Onyebuchi Opara46′
46′ Ivan Martić
Reto Ziegler73′
Nikita Vlasenko
Stefano Alessandro Guidotti82′
71′ Matteo Tosetti
Roman Macek73′
38′ Jared Khasa
Asumah Abubakar-Ankra66′
Yamato Wakatsuki
Joaquín Matías Ardaiz de los Santos

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Zespół gospodarzy dokonał czterech zmian. Natomiast jedenastka Lugano w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.