FC Sion - FC Basel 1893 4-0 (3-0). Liga szwajcarska - 36. kolejka Super League

21 maja na Stade de Tourbillon odbyło się spotkanie 36. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami Sionu i FC Basel. Mecz zakończył się zwycięstwem Sionu 4-0. Na stadionie zasiadło 100 widzów.

36. kolejka Szwajcaria - Super League
2021-05-21 20:30 | Stadion: Stade de Tourbillon | Widzów: 100 | Arbiter: Alain Bieri
G. Hoarau 58'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 83 starcia drużyna FC Basel wygrała 48 razy i zanotowała 14 porażek oraz 21 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie kartkę otrzymał Ayoub Abdellaoui z Sionu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sionu w dziewiątej minucie spotkania, gdy Gaëtan Karlen strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

W 19. minucie kartką został ukarany Pajtim Kasami, piłkarz gości.

Zespół FC Basel ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Baltazar. W zdobyciu bramki pomógł Matteo Tosetti.

Prawie natychmiast Gaëtan Karlen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sionu, strzelając kolejnego gola w 35. minucie starcia. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartki dostał Matteo Tosetti z Sionu oraz Arthur Cabral z jedenastki gości.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół FC Basel wyszedł w zmienionym składzie, za Matíasa Palaciosa, Pajtima Kasamiego weszli Mamadou Sene, Amir Abrashi. Także jedenastka Sionu wyszła w zmienionym składzie, za Dennisa Iapichina wszedł Ľubomír Tupta.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sionu w 58. minucie spotkania, gdy Guillaume Hoarau zdobył czwartą bramkę. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Bramka padła po podaniu Matteo Tosettiego.

W 65. minucie Matteo Tosetti zastąpił Yamata Wakatsukiego. Na murawie, jak to często zdarzało się Sionowi w tym sezonie, pojawił się Jean Ruiz, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 75. minucie Ayouba Abdellaouiego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W tej samej minucie trener FC Basel postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Ricky van Wolfswinkel, a murawę opuścił Darian Males.

Między 75. a 78. minutą, boisko opuścili piłkarze Sionu: Geoffroy Serey, Gaëtan Karlen, na ich miejsce weszli: Guy Zock, Anto Grgić. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Edona Zhegrovy, Raoula Petretty zajęli: Afimico Pululu, Luca Zuffi. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-0.

Eray Ervin Cömert
5′ 75′ Ayoub Abdellaoui
Albian Hajdari
46′ Dennis Iapichino
Raoul Petretta78′
Musa Araz
Fabian Frei
39′ 65′ Matteo Tosetti
Edon Lulzim Zhegrova75′
 34′ Baltazar Costa Rodrigues de Oliveira
Pajtim Kasami19′ 46′
75′ Geoffroy Serey Die
Darian Males75′
 9′, 35′ 78′ Gaëtan Karlen
Matías Damián Palacios46′
 58′ Guillaume Hoarau
Arthur Mendonça Cabral39′
Timothy Bruce Fayulu
Đorđe Nikolić
75′ Jean Ruiz
Gonçalo Bento Soares Cardoso
78′ Anto Grgić
Amir Abrashi46′
75′ Guy Christian Zock à Bep
Luca Zuffi78′
46′ Ľubomír Tupta
Afimico Pululu75′
Roberts Uldrikis
Mamadou Kaly Sène46′
65′ Yamato Wakatsuki
Ricky van Wolfswinkel75′

Przewaga zespołu FC Basel w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.