FC Sion - FC Basel 1893 0-1 (0-0). Liga szwajcarska - 10. kolejka Super League

17 października na Stade de Tourbillon odbyło się starcie 10. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami Sionu i FC Basel. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Basel 1-0. Spotkanie obejrzało 8 350 widzów.

10. kolejka Szwajcaria - Super League
2021-10-17 16:30 | Stadion: Stade de Tourbillon | Widzów: 8350 | Arbiter: Luca Cibelli
FC Sion
FC Basel 1893
0
1
E. Zhegrova 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 85 pojedynków drużyna FC Basel wygrała 49 razy i zanotowała 15 porażek oraz 21 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Między 26. a 45. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Sionu i jedną drużynie przeciwnej.

W 65. minucie Jordi Quintillà został zmieniony przez Matíasa Palaciosa. W tej samej minucie w drużynie FC Basel doszło do zmiany. Edon Zhegrova wszedł za Valentina Stockera.

Chwilę później trener Sionu postanowił bronić wyniku. W 67. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Matteo Tosettiego wszedł Wesley, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół Sionu nie obronił wyniku i ostatecznie przegrał mecz. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Sionu doszło do zmiany. Adryan wszedł za Itaitingę. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie dostał Wesley z Sionu. Była to 76. minuta starcia.

Trener FC Basel postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Pajtima Kasamiego i na pole gry wprowadził napastnika Arthura Cabrala, który w bieżącym sezonie ma na koncie już 11 goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. W 78. minucie Dan Ndoye został zmieniony przez Liama Millara, co miało wzmocnić drużynę FC Basel. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Anta Grgicia na Abdula Keitę. W 88. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Eray Cömert osłabiając tym samym zespół gości.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Edon Zhegrova dla drużyny FC Basel. Bramka padła w tej samej minucie. Przy zdobyciu bramki pomagał Matías Palacios.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w zespole FC Basel doszło do zmiany. Michael Lang wszedł za Sergia Lópeza.

Heinz Lindner
45′ Dimitri Kévin Cavaré
Tomás Franco Tavares
26′ Baltazar Costa Rodrigues de Oliveira
Taulant Xhaka39′
82′ Anto Grgić
Dan Assane Ndoye78′
Luca Zuffi
Valentin Stocker65′
67′ Matteo Tosetti
Jordi Quintillà Guasch65′
Filip Stojilković
Fabian Frei
69′ Cleilton Monteiro da Costa
Pajtim Kasami77′
Timothy Bruce Fayulu
Felix Karl-Ernst Gebhardt
67′ 76′ Wesley David de Oliveira Andrade
Edon Zhegrova65′  90′
82′ Abdul Kader Keita
Joelson Augusto Mendes Mango Fernandes
69′ Adryan Oliveira Tavares
Arthur Mendonça Cabral77′
Théo Berdayes
Liam Alan Millar78′
Gaëtan Karlen
Tician Tushi

Drużyna FC Basel była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej jedną. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną czerwoną.

Zespół Sionu w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.