FC Sankt Gallen 1879 - FC Zürich 1-1 (0-1). Liga szwajcarska - 27. kolejka Super League

W spotkaniu 27. kolejki szwajcarskiej Super League, które rozegrane zostało 3 kwietnia, drużyna Sankt Gallen zremisowała z FC Zürich 1-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Kybunpark w St. Gallen.

B. Kololli 45'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 86 meczów drużyna FC Zürich wygrała 41 razy i zanotowała 25 porażek oraz 20 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Od siódmej minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy i trzy drużynie przeciwnej.

Pod koniec pierwszej połowy piłkarze FC Zürich nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry z rzutu karnego bramkę zdobył Benjamin Kololli.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Zürich.

Na drugą połowę zespół Sankt Gallen wyszedł w zmienionym składzie, za Jérémy'ego Guillemenota wszedł Kwadwo Duah. Trener Sankt Gallen postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Thody Youan, a murawę opuścił Nicolas Lüchinger.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Blerimowi Dzemailemu z drużyny gości. Była to 61. minuta meczu. W 65. minucie za Marca Schönbächlera wszedł Stephan Seiler. Trener FC Zürich wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Blaža Kramera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Assan Torrez.

W 67. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Jordi Quintillà, osłabiając zespół Sankt Gallen. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 43. minucie.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Sankt Gallen w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się Kwadwo Duah. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Víctor Ruiz.

W 81. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Ousmane Doumbia osłabiając zespół gości. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 33. minucie. W 81. minucie Víctor Ruiz został zmieniony przez Euclidesa Cabrala, co miało wzmocnić zespół Sankt Gallen. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Benjamina Kolollego na Degnanda Gnonto. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

FC Zürich
45′ Lawrence Ati-Zigi
Yanick Brecher
44′ 46′ Nicolas Lüchinger
Ousmane Doumbia33′ 81′
81′ Víctor Ruiz Abril
Aiyegun Tosin
43′ 67′ Jordi Quintillà Guasch
Benjamin Kololli  45′ (k.) 82′
Basil Stillhart
Blerim Dzemaili61′
29′ Junior Chukwubuike Adamu
Marco Schönbächler7′ 65′
46′ Jérémy Bruno Guillemenot
Assan Torrez Ceesay65′
Lukas Watkowiak
Živko Kostadinović
81′ Euclides da Silva Cabral
Lindrit Kamberi
David Jacovic
Silvan Jeremy Wallner
Yannis Letard
Toni Domgjoni
46′  76′ Kwadwo Duah
Stephan Vinicius Seiler65′
Tim Elia Staubli
Degnand Wilfried Gnonto82′
46′ Thody Élie Youan
Blaž Kramer65′

Zawodnicy obu drużyn dostali po cztery żółte kartki oraz jednej czerwonej.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.