FC Sankt Gallen 1879 - FC Sion 0-3 (0-0). Liga szwajcarska - 33. kolejka Super League

9 maja na Kybunpark w St. Gallen odbył się mecz 33. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami Sankt Gallen i Sionu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Sionu 3-0. Na stadionie stawiło się 100 widzów.

G. Hoarau 51',62',88'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 77 starć zespół Sankt Gallen wygrał 36 razy i zanotował 28 porażek oraz 13 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Birama Ndoye z Sionu. Była to 25. minuta starcia.

W 47. minucie żółtą kartką został ukarany Betim Fazliji, zawodnik Sankt Gallen.

Dopiero w drugiej połowie Guillaume Hoarau wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sionu, strzelając gola w 51. minucie meczu. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Jared Khasa.

Betim Fazliji z Sankt Gallen w 55. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 47. minucie. Kibice Sankt Gallen nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jérémy'ego Guillemenota. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Junior Adamu. W 61. minucie Kwadwo Duah zastąpił Borisa Babica.

W tej samej minucie w zespole Sankt Gallen doszło do zmiany. Tim Staubli wszedł za Víctora Ruiza.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sionu w 62. minucie spotkania, gdy Guillaume Hoarau zdobył drugą bramkę. Przy strzeleniu gola pomógł Anto Grgić.

Między 75. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze Sionu: Jared Khasa, Gaëtan Karlen, Dennis Iapichino, na ich miejsce weszli: Baltazar, Luca Clemenza, Guy Zock. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mira Muheima, Euclidesa Cabrala zajęli: Boubacar Traorè, Nicolas Lüchinger. W 82. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Musie Arazowi z drużyny gości.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania Guillaume Hoarau hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 0-3. Asystę przy golu zaliczył Guy Zock.

Chwilę później trener Sionu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 90. minucie na plac gry wszedł Roberts Uldrikis, a murawę opuścił Guillaume Hoarau. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-3.

Kevin Fickentscher
79′ Euclides da Silva Cabral
Ivan Martić
Leonidas Stergiou
Dimitri Kévin Cavaré
47′ 55′ Betim Fazliji
Birama Ndoye25′
79′ Miro Max Maria Muheim
Musa Araz82′
61′ Víctor Ruiz Abril
Matteo Tosetti
61′ Junior Chukwubuike Adamu
Guillaume Hoarau  51′, 62′, 88′ 90′
61′ Kwadwo Duah
Gaëtan Karlen75′
Lukas Watkowiak
Timothy Bruce Fayulu
79′ Nicolas Lüchinger
Jean Ruiz
Musah Nuhu
Luca Clemenza75′
61′ Tim Elia Staubli
Baltazar Costa Rodrigues de Oliveira75′
61′ Boris Babic
Guy Christian Zock Abep84′
61′ Jérémy Bruno Guillemenot
Ľubomír Tupta
79′ Boubacar Faye Traorè
Roberts Uldrikis90′

Godna podkreślania była świetna praca bramkarza Sionu. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż dziewięć celnych strzałów.

Zespół Sankt Gallen w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.