FC Sankt Gallen 1879 - FC Basel 1893 0-2 (0-1). Liga szwajcarska - 7. kolejka Super League

22 września na Kybunpark w St. Gallen odbyło się spotkanie 7. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami Sankt Gallen i FC Basel. Starcie zakończyło się zwycięstwem FC Basel 2-0. Na stadionie stawiło się 14 321 widzów.

Arthur Cabral 15',85'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 94 mecze drużyna FC Basel wygrała 47 razy i zanotowała 21 porażek oraz 26 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Arthur Cabral wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Basel, strzelając gola w 15. minucie pojedynku. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie dziewięć zdobytych bramek. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Liam Millar.

Między 22. a 34. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Basel.

Drugą połowę zespół Sankt Gallen rozpoczął w zmienionym składzie, za Kwadwa Duaha wszedł Alessio Besio. W 58. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Danowi Ndoyemu z FC Basel.

W 62. minucie Wouter Burger zastąpił Taulanta Xhakę. W tej samej minucie Valentin Stocker został zmieniony przez Pajtima Kasamiego, co miało wzmocnić drużynę FC Basel. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ousmane'a Diakitégo na Isaaca Schmidta. Kibice Sankt Gallen nie mogli już doczekać się wprowadzenia Basila Stillharta. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Nicolas Lüchinger.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole FC Basel doszło do zmiany. Darian Males wszedł za Fabiana Freia. W 77. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Taulantowi Xhace, piłkarzowi gości. W 80. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Michael Lang, Matías Palacios, a na ich miejsce weszli Sergio López, Dan Ndoye.

Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Betim Fazliji z zespołu Sankt Gallen i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 22. minucie. W 82. minucie boisko opuścili zawodnicy Sankt Gallen: Leonhard Münst, Boubacar Traorè, a na ich miejsce weszli Víctor Ruiz, Michael Kempter.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół FC Basel, strzelając kolejnego gola. W 85. minucie Arthur Cabral po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 0-2. Przy zdobyciu bramki pomagał Darian Males.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Heinz Lindner
69′ Nicolas Lüchinger
Sergio López Galache80′
Leonidas Stergiou
Eray Ervin Cömert
22′ 81′ Betim Fazliji
Andy Joseph Pelmard
82′ Michael Kempter
Raoul Petretta
25′ Lukas Maria Görtler
Fabian Frei71′
Thody Élie Youan
Dan Ndoye58′ 80′
69′ Ousmane Diakité
Liam Alan Millar34′
82′ Víctor Ruiz Abril
Wouter Burger62′
46′ Kwadwo Duah
Michael Lang80′
82′ Leonhard Münst
Tomás Franco Tavares
69′ Isaac Osa's Schmidt
Pajtim Kasami62′
Tim Elia Staubli
Darian Males71′
69′ Basil Stillhart
Matías Damián Palacios80′
46′ Alessio Besio
Taulant Xhaka62′ 77′
82′ Boubacar Faye Traorè
Joelson Augusto Mendes Mango Fernandes

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Sankt Gallen w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.