FC Luzern - Servette FC 3-0 (1-0). Liga szwajcarska - 18. kolejka Super League

W meczu 18. kolejki szwajcarskiej Super League, który rozegrany został 4 lutego, zespół Luzern zwyciężył z Servette 3-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na swissporarena.

M. Schulz 56',72'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 39 starć zespół Servette wygrał 17 razy i zanotował 13 porażek oraz dziewięć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie po rozpoczęciu żółtą kartkę dostał Simon Grether, zawodnik Luzern.

W piątej minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół Servette. W 27. minucie Lucas został zastąpiony przez Lorika Eminiego. W 36. minucie żółtą kartkę dostał Boubacar Fofana z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Luzern w 45. minucie spotkania, gdy Dejan Sorgić strzelił pierwszego gola. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Louis Schaub.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Luzern.

W 54. minucie żółtą kartkę otrzymał Boris Cespedes z Servette.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Luzern, zdobywając kolejną bramkę. W 56. minucie wynik na 2-0 podwyższył Marvin Schulz. Przy zdobyciu bramki pomógł Martin Frýdek.

W 57. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Christianowi Schweglerowi, piłkarzowi gospodarzy. W 60. minucie w drużynie Servette doszło do zmiany. Koro Koné wszedł za Grejohna Kyeiego. W tej samej minucie na murawie pojawił się Moussa Diallo z Servette, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Wszedł on za Anthony'ego Sauthiera. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

A kibice Luzern nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ibrahimę Ndiayego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Louis Schaub. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić trzecią bramkę. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Luzern doszło do zmiany. Varol Tasar wszedł za Simona Grethera. W 71. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Moussie Diallo z drużyny gości.

W 72. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Marvin Schulz z Luzern. Na kwadrans przed zakończeniem meczu w zespole Servette doszło do zmiany. Kastriot Imeri wszedł za Miroslava Stevanovicia.

W 78. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Kastriot Imeri z Servette i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w tej samej minucie. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku w zespole Luzern doszło do zmiany. Marco Bürki wszedł za Pascala Schürpfa. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Jérémy Frick
57′ Christian Schwegler
Anthony Sauthier60′
27′ Lucas Alves de Araújo
Théo Valls
5′ 70′ Simon Grether
Timothé Cognat
70′ Louis Schaub
Boris Cespedes54′
 56′, 72′ (k.) Marvin Schulz
Miroslav Stevanović75′
 45′ Dejan Sorgić
Grejohn Kyei 5′ (k.) 60′
87′ Pascal Schürpf
Boubacar Fofana36′ 46′
David Zibung
Jöel Kiassumbua
Marco Burch
Moussa Diallo60′ 71′
87′ Marco Bürki
Yoan Severin52′
Silvan Eli Sidler
Alexis Antunes Gomez
27′ Lorik Emini
Kastriot Imeri75′ 78′ 78′
70′ Ibrahima Ndiaye
Koro Issa Ahmed Koné60′
70′ Varol Salman Tasar
Alex Schalk46′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gości w pierwszej połowie, a w drugiej trzy żółte oraz jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Drużyna gospodarzy dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Servette w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.