Reklama

Reklama

FC Luzern - Servette FC 3-0 (1-0). Liga szwajcarska - 18. kolejka Super League

W meczu 18. kolejki szwajcarskiej Super League, który rozegrany został 4 lutego, zespół Luzern zwyciężył z Servette 3-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na swissporarena.

W  meczu 18. kolejki szwajcarskiej Super League, który rozegrany został 4 lutego, zespół Luzern zwyciężył  z Servette  3-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na swissporarena.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 39 starć zespół Servette wygrał 17 razy i zanotował 13 porażek oraz dziewięć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie po rozpoczęciu żółtą kartkę dostał Simon Grether, zawodnik Luzern.

W piątej minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół Servette. W 27. minucie Lucas został zastąpiony przez Lorika Eminiego. W 36. minucie żółtą kartkę dostał Boubacar Fofana z drużyny gości.

Reklama

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Luzern w 45. minucie spotkania, gdy Dejan Sorgić strzelił pierwszego gola. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Louis Schaub.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Luzern.

W 54. minucie żółtą kartkę otrzymał Boris Cespedes z Servette.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Luzern, zdobywając kolejną bramkę. W 56. minucie wynik na 2-0 podwyższył Marvin Schulz. Przy zdobyciu bramki pomógł Martin Frýdek.

W 57. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Christianowi Schweglerowi, piłkarzowi gospodarzy. W 60. minucie w drużynie Servette doszło do zmiany. Koro Koné wszedł za Grejohna Kyeiego. W tej samej minucie na murawie pojawił się Moussa Diallo z Servette, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Wszedł on za Anthony'ego Sauthiera. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

A kibice Luzern nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ibrahimę Ndiayego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Louis Schaub. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić trzecią bramkę. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Luzern doszło do zmiany. Varol Tasar wszedł za Simona Grethera. W 71. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Moussie Diallo z drużyny gości.

W 72. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Marvin Schulz z Luzern. Na kwadrans przed zakończeniem meczu w zespole Servette doszło do zmiany. Kastriot Imeri wszedł za Miroslava Stevanovicia.

W 78. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Kastriot Imeri z Servette i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w tej samej minucie. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku w zespole Luzern doszło do zmiany. Marco Bürki wszedł za Pascala Schürpfa. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gości w pierwszej połowie, a w drugiej trzy żółte oraz jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Drużyna gospodarzy dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Servette w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.

Już w najbliższą niedzielę drużyna Servette rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie FC Luzern. Tego samego dnia Servette FC będzie rywalem zespołu Luzern w meczu, który odbędzie się w Carouge.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL