FC Luzern - Servette FC 3-0 (0-0). Liga szwajcarska - 33. kolejka Super League

W spotkaniu 33. kolejki szwajcarskiej Super League, które rozegrane zostało 9 maja, zespół Luzern zwyciężył z Servette 3-0 (0-0). Mecz na swissporarena obejrzało 100 widzów.

33. kolejka Szwajcaria - Super League
2021-05-09 16:00 | Stadion: swissporarena | Widzów: 100 | Arbiter: Lukas Fähndrich
I. Ndiaye 84'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 41 meczów drużyna Servette wygrała 18 razy i zanotowała 14 porażek oraz dziewięć remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. Kibice Luzern nie mogli już doczekać się wprowadzenia Pascala Schürpfa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie sześć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Samuel Alabi. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić dającego prowadzenie gola.

W 55. minucie kartką został ukarany Grejohn Kyei, zawodnik Servette.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Luzern w 59. minucie spotkania, gdy Filip Ugrinic zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Dejan Sorgić.

W 62. minucie Timothé Cognat zastąpił Theo Vallsa. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Stefanowi Kneževiciowi z jedenastki gospodarzy. W 70. minucie boisko opuścili piłkarze Luzern: Christian Schwegler, Yvan Alounga, a na ich miejsce weszli Martin Frýdek, Lorik Emini.

Chwilę później trener Servette postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Boubacar Fofana, a murawę opuścił Alex Schalk. W tej samej minucie w drużynie Servette doszło do zmiany. Koro Koné wszedł za Grejohna Kyeiego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Luzern w 78. minucie spotkania, gdy Dejan Sorgić strzelił drugiego gola. To już dwunaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Marius Müller.

W 81. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Moussa Diallo, Yoan Severin, a na ich miejsce weszli Anthony Sauthier, Vincent Sasso. W 82. minucie arbiter przyznał kartkę Pascalowi Schürpfowi z Luzern.

Niedługo później Ibrahima Ndiaye wywołał eksplozję radości wśród kibiców Luzern, zdobywając kolejną bramkę w 84. minucie spotkania. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę przy golu zanotował Yvan Alounga.

Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku w drużynie Luzern doszło do zmiany. Lino Lang wszedł za Dejana Sorgicia. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Steve Rouiller
70′ Stefan Knežević
Vincent Julien Sasso81′
70′ Martin Frýdek Jr.
Arial Benabent Mendy
14′ Samuel Alabi Borquaye
Gaël Bella Ondoua
70′ Lorik Emini
Miroslav Stevanović
 59′ Filip Ugrinic
Timothé Cognat62′
Jordy Wehrmann
Kastriot Imeri
 78′ 87′ Dejan Sorgić
Grejohn Kyei55′ 72′
 84′ Ibrahima Ndiaye
Yoan Severin81′
70′ Christian Schwegler
Nicolas Vouilloz
14′ 82′ Pascal Schürpf
Boubacar Fofana72′
70′ Yvan Gregory Alounga Avebe
Théo Valls62′
87′ Lino Lang
Koro Issa Ahmed Koné72′

Piłkarze Luzern dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Zespół gospodarzy wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka Servette w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.