FC Luzern - FC Sankt Gallen 1879 2-0 (1-0). Liga szwajcarska - 11. kolejka Super League

W meczu 11. kolejki szwajcarskiej Super League, który rozegrany został 24 października, zespół Luzern zwyciężył z Sankt Gallen 2-0 (1-0). Mecz na swissporarena obejrzało 10 769 widzów.

11. kolejka Szwajcaria - Super League
2021-10-24 14:15 | Stadion: swissporarena | Widzów: 10769 | Arbiter: Urs Schnyder
FC Luzern
FC Sankt Gallen 1879
2
0
D. Sorgić 26'
I. Ndiaye 52'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 81 pojedynków drużyna Sankt Gallen wygrała 30 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 21 remisów.

Już w pierwszych minutach jedenastka Sankt Gallen próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Luzern w 26. minucie spotkania, gdy Dejan Sorgić strzelił pierwszego gola. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Dejan Sorgić z Luzern. Była to 39. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Luzern.

Na drugą połowę drużyna Sankt Gallen wyszła w zmienionym składzie, za Nicolasa Lüchingera wszedł Thody Youan.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Luzern, strzelając kolejnego gola. W 52. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Ibrahima Ndiaye.

W 57. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Alessia Besia z Sankt Gallen, a w 60. minucie Jordego Wehrmanna z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Sankt Gallen postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Fabian Schubert, a murawę opuścił Isaac Schmidt. W tej samej minucie Alessio Besio został zmieniony przez Borisa Babica.

Chwilę później trener Luzern postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Ibrahimę Ndiayego. Na boisko wszedł Varol Tasar, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 70. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Luzern: Samuele Campo, Jordy Wehrmann, Dejan Sorgić, na ich miejsce weszli: Pascal Schürpf, Tsiy Ndenge, Yvan Alounga. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kwadwa Duaha, Basila Stillharta zajęli: Jérémy Guillemenot, Salifou Diarrassouba. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Sankt Gallen: Jérémy'emu Guillemenotowi w 87. i Boubacarowi Traorè'owi w 90. minucie.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Boubacar Faye Traorè90′
70′ Samuele Campo
Lukas Maria Görtler
Christian Gentner
Víctor Ruiz Abril
 52′ 69′ Ibrahima Ndiaye
Ousmane Diakité
60′ 85′ Jordy Wehrmann
Isaac Osa's Schmidt65′
 26′ 39′ 86′ Dejan Sorgić
Betim Fazliji
85′ Tsiy William Ndenge
Boris Babic65′
Noah Manuel Rupp
Jérémy Bruno Guillemenot80′ 87′
70′ Pascal Schürpf
Fabian Schubert65′
69′ Varol Salman Tasar
Patrick Sutter
86′ Yvan Gregory Alounga Avebe
Thody Élie Youan46′

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Sankt Gallen pokazał trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Sankt Gallen w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.