FC Luzern - FC Lugano 1-1 (0-1). Liga szwajcarska - 15. kolejka Super League

10 lutego na swissporarena odbył się mecz 15. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami Luzern i Lugano. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

O. Custodio 25'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 39 pojedynków jedenastka Lugano wygrała 15 razy i zanotowała 14 porażek oraz 10 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Luzern: Stefanowi Kneževiciowi w 14. i Marcowi Burchowi w 24. minucie.

W tym czasie to piłkarze Lugano otworzyli wynik. W 25. minucie Olivier Custodio dał prowadzenie swojej drużynie z karnego.

W 44. minucie sędzia przyznał kartkę Adrii Guerrerowi z zespołu gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Lugano.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Luzern w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 53. minucie wynik ustalił Dejan Sorgić. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 59. minucie arbiter ukarał kartką Ibrahimę Ndiayego, piłkarza gospodarzy. W 60. minucie Louis Schaub został zastąpiony przez Pascala Schürpfa. Chwilę później trener Luzern postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Filipa Ugrinica. Na boisko wszedł Jordy Wehrmann, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Lugano doszło do zmiany. Alexander Gerndt wszedł za Christophera Lungoyiego. W doliczonej drugiej minucie spotkania sędzia pokazał kartkę Jonathanowi Sabbatiniemu, zawodnikowi Lugano. W tej samej minucie na murawie pojawił się Mickaël Facchinetti z Lugano, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Wszedł on za Adrię Guerrera.

W piątej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Pascal Schürpf z Luzern. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Ákos Kecskés
14′ Stefan Knežević
Fabio Daprelà
24′ Marco Burch
Jonathan Maximiliano Sabbatini Perfecto90′
59′ Ibrahima Ndiaye
Adrià Guerrero Aguilar44′ 90′
61′ Filip Ugrinic
Miroslav Czovilo
60′ Louis Schaub
Asumah Abubakar-Ankra
 53′ Dejan Sorgić
Stefano Alessandro Guidotti
60′ 90′ Pascal Schürpf
Roman Macek
61′ Jordy Wehrmann
Alexander Gerndt74′
Lino Lang
Kévin Monzialo

Przewaga jedenastki Luzern w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Sędzia przyznał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Lugano pokazał dwie.

Zespół Luzern w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Jedenastka gości w drugiej połowie także wymieniła dwóch zawodników.