FC Lugano - Fussball Club Luzern 1-2 (0-1). Liga - 4. kolejka

W meczu 4. kolejki Super League, który rozegrany został 7 sierpnia, zespół FC Lugano przegrał z Luzern 1-2 (0-1). Starcie odbyło się na Stadio Cornaredo.

W  meczu 4. kolejki  Super League, który rozegrany został 7 sierpnia, zespół FC Lugano przegrał  z Luzern  1-2 (0-1). Starcie odbyło się na Stadio Cornaredo.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 33 spotkania jedenastka Luzern wygrała 13 razy i zanotowała 12 porażek oraz osiem remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Luzern otworzyli wynik. W 32. minucie na listę strzelców wpisał się Pius Dorn. Przy zdobyciu bramki pomagał Nicky Beloko.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Zanowi Celarowi i Mariusowi Mullerowi. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Luzern.

Na drugą połowę drużyna FC Lugano wyszła w zmienionym składzie, za Allana Arigoniego wszedł Hicham Mahou. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania arbiter przyznał kartkę Lorikowi Eminiemu z jedenastki Luzern.

W 57. minucie Asumah Abubakar został zastąpiony przez Ibrahimę Ndiayego. Między 57. a 68. minutą, boisko opuścili zawodnicy FC Lugano: Adrian Durrer, Zan Celar, Ousmane Doumbia, na ich miejsce weszli: Albian Hajdari, Mohamed Amoura, Maren Haile-Selassie. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Lorika Eminiego, Joaquina Ardaiza zajęli: Christian Gentner, Dejan Sorgic. W 74. minucie kartkę dostał Denis Simani, piłkarz Luzern.

Zawodnicy FC Lugano otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 75. minucie Reto Ziegler wyrównał wynik meczu.

Trener FC Lugano postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Mattię Bottaniego i na pole gry wprowadził napastnika Borisa Babica. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 84. minucie boisko opuścili zawodnicy Luzern: Samuele Campo, Varol Tasar, a na ich miejsce weszli Jakub Kadak, Mohamed Drager.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Luzern przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie wynik ustalił Nicky Beloko.

W doliczonej czwartej minucie meczu arbiter ukarał kartką Martina Frydka, piłkarza Luzern. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom FC Lugano, natomiast piłkarzom Luzern przyznał cztery.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.