FC Lugano - FC Zurych 2-1 (2-1). Liga - 35. kolejka

W pojedynku 35. kolejki Super League, który rozegrany został 19 maja, drużyna FC Lugano zwyciężyła z FC Zurych 2-1 (2-1). Mecz odbył się na Stadio Cornaredo.

W  pojedynku 35. kolejki  Super League, który rozegrany został 19 maja, drużyna FC Lugano zwyciężyła  z FC Zurych  2-1 (2-1). Mecz odbył się na Stadio Cornaredo.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 25 razy. Jedenastka FC Zurych wygrała aż 11 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko siedem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Zurych w trzeciej minucie spotkania, gdy Akaki Gogia strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Assan Ceesay.

Zawodnicy FC Lugano nie poddali się i także zdobyli dwie bramki jeszcze w pierwszej połowie. W czwartej minucie Jonathan Sabbatini wyrównał wynik meczu. Bramka padła po podaniu Mattii Bottaniego.

W 22. minucie kartką został ukarany Olivier Custodio, piłkarz FC Lugano.

Jonathan Sabbatini wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Lugano, strzelając kolejnego gola w 28. minucie spotkania. Między 35. a 44. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom FC Zurych i jedną drużynie przeciwnej.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 58. minucie Ante Coric zastąpił Stephana Seilera. W tej samej minucie Akaki Gogia został zmieniony przez Adrię Guerrero, co miało wzmocnić zespół FC Zurych. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Zana Celara na Mohameda Amourę oraz Mattię Bottaniego na Marena Haile-Selassiego.

Trener FC Zurych postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił obrońcę Fabiana Rohnera i na pole gry wprowadził napastnika Blaza Kramera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Od 66 minuty boisko opuścili piłkarze FC Lugano: Olivier Custodio, Sandi Lovric, Numa Lavanchy, na ich miejsce weszli: Mohamed Mahm, Adrian Durrer, Yuri. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Blediana Krasniqiego, Silvana Wallnera zajęli: Tosin Aiyegun, Selmin Hodza. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Blaz Kramer z FC Zurych. Była to 90. minuta starcia.

W drugiej połowie nie padły bramki.

Zawodnicy FC Lugano otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.