FC Lugano - FC Zürich 0-2 (0-2). Liga szwajcarska - 1. kolejka Super League

W spotkaniu 1. kolejki szwajcarskiej Super League, które rozegrane zostało 25 lipca, drużyna Lugano przegrała z FC Zürich 0-2 (0-2). Mecz na Stadio di Cornaredo obejrzało 2 120 widzów.

1. kolejka Szwajcaria - Super League
2021-07-25 14:15 | Stadion: Stadio di Cornaredo | Widzów: 2120 | Arbiter: Stefan Horisberger
A. Marchesano 45'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 40 starć jedenastka Lugano wygrała 14 razy i zanotowała 11 porażek oraz 15 remisów.

Już w pierwszych minutach zespół Lugano próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Niedługo po rozpoczęciu meczu Adrià Guerrero wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Zürich , strzelając gola w 20. minucie starcia. Przy strzeleniu gola pomagał Assan Torrez.

Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter przyznał kartkę Kreshnikowi Hajriziemu z jedenastki gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Zürich w 45. minucie spotkania, gdy Antonio Marchesano zdobył z karnego drugą bramkę. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Na drugą połowę zespół Lugano wyszedł w zmienionym składzie, za Nikolasa Muciego wszedł Asumah Abubakar. W 57. minucie za Fabiana Rohnera wszedł Marc Hornschuh.

W tej samej minucie w drużynie FC Zürich doszło do zmiany. Nikola Boranijašević wszedł za Blediana Krasniqiego. Między 61. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Lugano: Olivier Custodio, Sandi Lovrić, Kreshnik Hajrizi, Jonathan Sabbatini, na ich miejsce weszli: Demba Ba, Miroslav Czovilo, Kévin Monzialo, Stefano Guidotti. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Assana Torreza, Antonia Marchesana zajęli: Rodrigo Pollero, Degnand Gnonto. Między 65. a 80. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Yanick Brecher
44′ 72′ Kreshnik Hajrizi
Bećir Omeragić
Reto Ziegler
Fidan Aliti
Fabio Daprelà
Mirlind Kryeziu79′
61′ Olivier Custodio Da Costa
Ousmane Doumbia
Numa Lavanchy
Fabian Daniel Rohner57′
Mickaël Facchinetti
Adrià Guerrero Aguilar  20′
72′ Sandi Lovrić
Bledian Krasniqi57′
Mattia Bottani
Antonio Marchesano  45′ (k.) 84′
77′ Jonathan Maximiliano Sabbatini Perfecto
Assan Torrez Ceesay65′ 73′
46′ Nikolas Marcel Cristiano Muci
Blaž Kramer
Attilio Riccardo Morosoli
Živko Kostadinović
Mijat Marić
Nikola Boranijašević57′
72′ Miroslav Czovilo
Filip Frei
77′ Stefano Alessandro Guidotti
Marc Hornschuh57′
46′ Asumah Abubakar-Ankra
Silvan Jeremy Wallner
61′ Demba Ba
Degnand Wilfried Gnonto84′
72′ 80′ Kévin Monzialo
Rodrigo Pollero López73′

Przewaga zespołu Lugano w posiadaniu piłki była ogromna (72 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Drużyna Lugano w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.