FC Lugano - FC Zürich 0-1 (0-1). Liga szwajcarska - 24. kolejka Super League

W starciu 24. kolejki szwajcarskiej Super League, które rozegrane zostało 7 marca, drużyna Lugano przegrała z FC Zürich 0-1 (0-1). Mecz na Stadio di Cornaredo obejrzało 5 widzów.

24. kolejka Szwajcaria - Super League
2021-03-07 16:00 | Stadion: Stadio di Cornaredo | Widzów: 5 | Arbiter: Adrien Jaccottet
FC Lugano
FC Zürich
0
1
M. Schönbächler 18'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 38 razy. Jedenastka Lugano wygrała aż 14 razy, zremisowała 15, a przegrała tylko dziewięć.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Zürich w 18. minucie spotkania, gdy Marco Schönbächler zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Zürich.

Drugą połowę jedenastka Lugano rozpoczęła w zmienionym składzie, za Miroslava Czovila wszedł Sandi Lovric. W pierwszych minutach drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Fabiowi Dapreli, piłkarzowi gospodarzy.

W 64. minucie Alexander Gerndt zastąpił Asumaha Abubakara. W 70. minucie w drużynie FC Zürich doszło do zmiany. Blerim Dzemaili wszedł za Stephana Seilera. W tej samej minucie trener FC Zürich postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Degnand Gnonto, a murawę opuścił Assan Torrez.

Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w zespole FC Zürich doszło do zmiany. Tobias Schättin wszedł za Marca Schönbächlera. A trener Lugano wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Joaquína Ardaiza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy. Murawę musiał opuścić Jonathan Sabbatini. W 89. minucie kartkę dostał Olivier Custodio z Lugano.

Bećir Omeragić
49′ 90′ Fabio Daprelà
Hekuran Kryeziu
Mijat Marić
Nathan Raphael Pelae Cardoso
Numa Lavanchy
Fidan Aliti
85′ Jonathan Maximiliano Sabbatini Perfecto
Stephan Vinicius Seiler70′
89′ 90′ Olivier Custodio Da Costa
Salim Khelifi90′
Mickaël Facchinetti
Assan Torrez Ceesay70′
46′ Miroslav Czovilo
Ousmane Doumbia
Mattia Bottani
Marco Schönbächler  18′ 76′
64′ Alexander Gerndt
Blaž Kramer
Sebastian Ogenna Osigwe
Živko Kostadinović
Lucky Onyebuchi Opara
Filip Frei
90′ Reto Ziegler
Tobias Schättin76′
46′ Sandi Lovric
Silvan Jeremy Wallner90′
90′ Roman Macek
Blerim Dzemaili70′
64′ Asumah Abubakar-Ankra
Degnand Wilfried Gnonto70′
85′ Joaquín Matías Ardaiz de los Santos

Przewaga zespołu Lugano w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Lugano przyznał dwie żółte.

Drużyna Lugano w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.