FC Lugano - FC Sion 3-1 (2-1). Liga szwajcarska - 35. kolejka Super League

15 maja na Stadio di Cornaredo odbył się pojedynek 35. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami Lugano i Sionu. Mecz zakończył się zwycięstwem Lugano 3-1. Spotkanie obejrzało 100 widzów.

35. kolejka Szwajcaria - Super League
2021-05-15 20:30 | Stadion: Stadio di Cornaredo | Widzów: 100 | Arbiter: Adrien Jaccottet
M. Tosetti 45'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 43 starcia drużyna Sionu wygrała 17 razy i zanotowała 14 porażek oraz 12 remisów.

Już w pierwszej połowie jedenastka Lugano mogła mogła ustawić przebieg meczu ale nie wykorzystała stuprocentowej sytuacji. W 19. minucie minucie sędzia wskazał na wapno, ale bramkarz wykazał się dobrą interwencją i obronił strzał Reta Zieglera. Na szczęście wykonawca karnego zrehabilitował się dobijając piłkę i szczęśliwie zdobywając bramkę.

Między 33. a 41. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości.

W 44. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Sionu Léo Lacroix.

Prawie natychmiast Matteo Tosetti wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sionu, zdobywając bramkę w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia. Asystę przy golu zaliczył Gaëtan Karlen.

W 51. minucie Léo Lacroix został zastąpiony przez Sandra Thelera. W 57. minucie sędzia pokazał kartkę Adrii Guerrerowi, piłkarzowi gospodarzy.

W 64. minucie w drużynie Sionu doszło do zmiany. Geoffroy Serey wszedł za Guy'ego Zocka. W tej samej minucie w jedenastce Sionu doszło do zmiany. Baltazar wszedł za Guillaume'a Hoaraua. A kibice Lugano nie mogli już doczekać się wprowadzenia Stefana Guidottiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Sandi Lovrić. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kolejnego gola.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Lugano w 69. minucie spotkania, gdy Alexander Gerndt zdobył trzecią bramkę. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Geoffroyowi Sereyowi z Sionu.

W 75. minucie w zespole Sionu doszło do zmiany. Anto Grgić wszedł za Dennisa Iapichina. W tej samej minucie trener Sionu postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Roberts Uldrikis, a murawę opuścił Jared Khasa. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Lugano: Noamowi Baumannowi w 87. minucie i Jonathanowi Sabbatiniemu w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-1.

FC Sion
87′ Noam Baumann
Kevin Fickentscher
Numa Lavanchy
Dimitri Kévin Cavaré
Marcis Ošs
Léo Lacroix 44′ (samob.) 41′ 51′
 19′ 19′ (k.) Reto Ziegler
Birama Ndoye
57′ Adrià Guerrero Aguilar
Dennis Iapichino75′
90′ Jonathan Maximiliano Sabbatini Perfecto
Jared Khasa75′
Olivier Custodio Da Costa
Matteo Tosetti  45′
Miroslav Czovilo
Musa Araz
67′ Sandi Lovrić
Guy Christian Zock Abep33′ 64′
81′ Mattia Bottani
Gaëtan Karlen35′
 69′ 90′ Alexander Gerndt
Sandro Theler51′
67′ Stefano Alessandro Guidotti
Baltazar Costa Rodrigues de Oliveira64′
90′ Roman Macek
Anto Grgić75′
81′ Joaquín Matías Ardaiz de los Santos
Geoffroy Serey Die64′ 71′
Christopher Lungoyi
Roberts Uldrikis75′

Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Lugano, natomiast zawodnikom gości przyznał cztery.

Drużyna Lugano w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.