FC Lugano - FC Sankt Gallen 1879 2-0 (1-0). Liga szwajcarska - 30. kolejka Super League

21 kwietnia na Stadio di Cornaredo odbyło się spotkanie 30. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami Lugano i Sankt Gallen. Starcie zakończyło się zwycięstwem Lugano 2-0. Na stadionie stawiło się 100 widzów.

30. kolejka Szwajcaria - Super League
2021-04-21 20:30 | Stadion: Stadio di Cornaredo | Widzów: 100 | Arbiter: Sandro Schärer
FC Lugano
FC Sankt Gallen 1879
2
0
N. Lavanchy 2'
J. Ardaiz 72'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 41 starć drużyna Lugano wygrała 16 razy i zanotowała 11 porażek oraz 14 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Lugano w drugiej minucie spotkania, gdy Numa Lavanchy strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Asumah Abubakar.

W 17. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lukasa Görtlera z Sankt Gallen, a w 22. minucie Mijata Maricia z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Lugano.

Na drugą połowę drużyna Sankt Gallen wyszła w zmienionym składzie, za Betima Fazlijego, Musaha Nuhu, Borisa Babica weszli Víctor Ruiz, Leonidas Stergiou, Miro Muheim. W 52. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jonathana Sabbatiniego z Lugano, a w 53. minucie Nicolasa Lüchingera z drużyny przeciwnej.

Niedługo później trener Lugano postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Joaquín Ardaiz, a murawę opuścił Asumah Abubakar. Joaquín Ardaiz bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jedną bramkę. Był to jego trzeci gol w tegorocznych rozgrywkach. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał Mattia Bottani z Lugano.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Lugano, zdobywając kolejną bramkę. W 72. minucie wynik na 2-0 podwyższył Joaquín Ardaiz. Bramka padła po podaniu Jonathana Sabbatiniego.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Joaquín Ardaiz, piłkarz gospodarzy. W 73. minucie Sandi Lovrić został zmieniony przez Stefana Guidottiego. W tej samej minucie w drużynie Lugano doszło do zmiany. Miroslav Czovilo wszedł za Mattię Bottaniego.

A kibice Sankt Gallen nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jérémy'ego Guillemenota. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Thody Youan. W 74. minucie Tim Staubli został zmieniony przez Kwadwa Duaha, co miało wzmocnić drużynę Sankt Gallen. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jonathana Sabbatiniego na Alexandra Gerndta oraz Adrię Guerrera na Mickaëla Facchinettiego. W 76. minucie arbiter pokazał kartkę Numie Lavanchemu z zespołu gospodarzy.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Musah Nuhu46′
22′ Mijat Marić
Basil Stillhart
Olivier Custodio Da Costa
Euclides da Silva Cabral
 2′ 76′ Numa Lavanchy
Lukas Maria Görtler17′
82′ Adrià Guerrero Aguilar
Tim Elia Staubli74′
73′ Sandi Lovrić
Betim Fazliji46′
52′ 82′ Jonathan Maximiliano Sabbatini Perfecto
Boris Babic46′
71′ 73′ Mattia Bottani
Junior Chukwubuike Adamu
64′ Asumah Abubakar-Ankra
Thody Élie Youan74′
Lucio Soldini
Lukas Watkowiak
Fabio Daprelà
Miro Max Maria Muheim46′
82′ Mickaël Facchinetti
Leonidas Stergiou46′
73′ Miroslav Czovilo
Salifou Diarrassouba
73′ Stefano Alessandro Guidotti
Kwadwo Duah74′
64′  72′ 73′ Joaquín Matías Ardaiz de los Santos
Jérémy Bruno Guillemenot74′
82′ Alexander Gerndt
Víctor Ruiz Abril46′

Przewaga jedenastki Sankt Gallen w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Sędzia przyznał pięć żółtych kartek zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Sankt Gallen pokazał dwie.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.