FC Lugano - BSC Young Boys 1-3 (0-3). Liga szwajcarska - 20. kolejka Super League

W meczu 20. kolejki szwajcarskiej Super League, który rozegrany został 14 lutego, jedenastka Lugano przegrała z Young Boys Berno 1-3 (0-3). Spotkanie odbyło się na Stadio di Cornaredo.

S. Lauper 45'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 34 pojedynki drużyna Young Boys Berno wygrała 15 razy i zanotowała 10 porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Young Boys Berno w 10. minucie spotkania, gdy Jean-Pierre Nsame zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Young Boys Berno, strzelając kolejnego gola. Po kwadransie gry kolejną bramkę dla piłkarzy Young Boys Berno zdobył Meschack Elia. W zdobyciu bramki pomógł Jean-Pierre Nsame.

Trzeba było trochę poczekać, aby Sandro Lauper wywołał eksplozję radości wśród kibiców Young Boys Berno, strzelając kolejnego gola w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu. Przy zdobyciu bramki pomógł Jordan Lefort.

Drugą połowę jedenastka Young Boys Berno rozpoczęła w zmienionym składzie, za Fabiana Lustenbergera wszedł Mohamed Camara. A trener Lugano wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Christophera Lungoyiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Ákos Kecskés. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić pierwszego gola.

Na drugą połowę jedenastka Lugano wyszła w zmienionym składzie, za Jonathana Sabbatiniego wszedł Alexander Gerndt.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 59. minucie wynik ustalił Alexander Gerndt.

W 64. minucie Olivier Custodio zastąpił Miroslava Czovila. Chwilę później trener Young Boys Berno postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Miralem Sulejmani, a murawę opuścił Christian Fassnacht. Między 68. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Young Boys Berno: Nicolas Ngamaleu, Meschack Elia, Silvan Hefti, na ich miejsce weszli: Theoson-Jordan Siebatcheu, Gianluca Gaudino, Quentin Maceiras. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Sandiego Lovrica, Romana Macka zajęli: Stefano Guidotti, Mattia Bottani.

Między 71. a 76. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Lugano i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-3.

David von Ballmoos
46′ Ákos Kecskés
Jordan Lefort
69′ Sandi Lovric
Christian Fassnacht67′
46′ Jonathan Maximiliano Sabbatini Perfecto
Sandro Mike Lauper  45′
Mickaël Facchinetti
Michel Aebischer
64′ Olivier Custodio Da Costa
Nicolas Brice Moumi Ngamaleu68′
71′ 78′ Roman Macek
Mohamed Ali Camara46′
64′ 71′ Miroslav Czovilo
Quentin Maceiras Pralong90′
69′ Stefano Alessandro Guidotti
Gianluca Gaudino78′
78′ Mattia Bottani
Miralem Sulejmani67′ 76′
46′  59′ Alexander Gerndt
Felix Khonde Mambimbi
46′ Christopher Lungoyi
Theoson-Jordan Siebatcheu68′

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Lugano, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.