FC Lausanne Sport - FC Luzern 2-1 (2-0). Liga szwajcarska - 27. kolejka Super League

3 kwietnia na Stade de la Tuilière odbyło się spotkanie 27. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami Lausanne i Luzern. Starcie zakończyło się zwycięstwem Lausanne 2-1.

I. Ndiaye 71'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 48 pojedynków zespół Lausanne wygrał 19 razy i zanotował 18 porażek oraz 11 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Lausanne: Moritzowi Jenzowi w 19. i Moremu Diawowi w 30. minucie.

W tym czasie piłkarze Lausanne nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Lucas Da Cunha. Asystę zanotował Noah Loosli.

W 37. minucie arbiter ukarał kartką Samuela Alabiego, zawodnika gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lausanne w 40. minucie spotkania, gdy Lucas Da Cunha zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Toichi Suzuki.

Trener Luzern postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Ibrahima Ndiaye, a murawę opuścił Varol Tasar. Ibrahima Ndiaye spełnił oczekiwania trenera strzelając jedną bramkę. Był to jego trzeci gol w tegorocznych rozgrywkach. W tej samej minucie Samuel Alabi został zastąpiony przez Yvana Aloungę.

Trzeba było trochę poczekać, aby Ibrahima Ndiaye wywołał eksplozję radości wśród kibiców Luzern, zdobywając bramkę w 71. minucie meczu. Przy strzeleniu gola pomógł Louis Schaub.

W 72. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Jordy Wehrmann, Christian Schwegler, a na ich miejsce weszli Lorik Emini, Simon Grether. A kibice Lausanne nie mogli już doczekać się wprowadzenia Gabriela Barèsa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Lucas Da Cunha. Zespołowi Luzern zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Lausanne.

FC Luzern
30′ Mory Diaw
Marius Müller
Noah Loosli
Simon Grether72′
Per-Egil Flo
Stefan Knežević
19′ Moritz Jenz
Filip Ugrinic
84′ Toichi Suzuki
Samuel Alabi Borquaye37′ 56′
 31′, 40′ 73′ Lucas Da Cunha
Lorik Emini72′
78′ Evann Guessand
Louis Schaub
73′ Hicham Mahou
Pascal Schürpf
Thomas Castella
David Zibung
84′ Mickaël Ange Nanizayamo
Lucas Alves de Araújo
Marc Fred Tsoungui
Christian Schwegler72′
73′ Gabriel Julien Dominique Barès
Alejandro Carbonell Vallés
73′ Brahima Ouattara
Ibrahima Ndiaye56′  71′
Rafik Zekhnini
Jordy Wehrmann72′
78′ Jonathan Bolingi Mpangi Merikani
Yvan Gregory Alounga Avebe56′

Zawodnicy Lausanne dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.