FC Lausanne Sport - FC Lugano 2-0 (1-0). Liga szwajcarska - 22. kolejka Super League

28 lutego na Stade de la Tuilière odbyło się spotkanie 22. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami Lausanne i Lugano. Starcie zakończyło się zwycięstwem Lausanne 2-0. Na stadionie zasiadło 5 widzów.

22. kolejka Szwajcaria - Super League
2021-02-28 16:00 | Stadion: Stade de la Tuilière | Widzów: 5 | Arbiter: Nikolaj Hänni
FC Lausanne Sport
FC Lugano
2
0
H. Mahou 21'
Cameron Puertas 73'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 28 pojedynków zespół Lugano wygrał 11 razy i zanotował tyle samo porażek oraz sześć remisów.

Od pierwszych minut zespół Lausanne zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Lugano była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lausanne w 21. minucie spotkania, gdy Hicham Mahou strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Evann Guessand.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Lausanne.

Drugą połowę zespół Lausanne rozpoczął w zmienionym składzie, za Mickaëla Nanizayamę wszedł Toichi Suzuki. W 56. minucie kartką został ukarany Asumah Abubakar, zawodnik Lugano.

Trener Lugano wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Joaquína Ardaiza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy. Murawę musiał opuścić Christopher Lungoyi. W 66. minucie Evann Guessand zastąpił Jonathana Bolingiego. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Moritzowi Jenzowi z zespołu gospodarzy.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Lausanne, zdobywając kolejną bramkę. W 73. minucie wynik na 2-0 podwyższył Cameron Puertas. Przy zdobyciu bramki pomagał Toichi Suzuki.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Jonathanowi Bolingiemu z Lausanne. Chwilę później trener Lausanne postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Lucas Da Cunha, a murawę opuścił Gabriel Bares. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Marcis Ošs78′
46′ Mickaël Ange Nanizayamo
Fabio Daprelà
68′ Moritz Jenz
Reto Ziegler
Nikola Boranijašević
Numa Lavanchy
 73′ Cameron Puertas Castro
Jonathan Maximiliano Sabbatini Perfecto79′
Per-Egil Flo
Sandi Lovrić79′
Stjepan Kukuruzović
Mickaël Facchinetti
78′ Gabriel Julien Dominique Barès
Miroslav Czovilo
 21′ 78′ Hicham Mahou
Christopher Lungoyi65′
66′ Evann Guessand
Asumah Abubakar-Ankra56′ 87′
Thomas Castella
Sebastian Ogenna Osigwe
46′ Toichi Suzuki
Lucky Onyebuchi Opara
78′ Stéphane Edi Cueni
Stefano Alessandro Guidotti79′
66′ 74′ Jonathan Bolingi Mpangi Merikani
Roman Macek79′
Pedro David Brazão Teixeira
Joaquín Matías Ardaiz de los Santos65′
78′ Lucas Da Cunha
Alexander Gerndt78′
Isaac Osa's Schmidt
Kévin Monzialo87′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Lugano przyznał jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka Lugano w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.