FC Lausanne Sport - FC Basel 1893 3-3 (2-1). Liga szwajcarska - 31. kolejka Super League

24 kwietnia na Stade de la Tuilière odbyło się starcie 31. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami Lausanne i FC Basel. Pojedynek zakończył się remisem 3-3. Na stadionie stawiło się 100 widzów.

31. kolejka Szwajcaria - Super League
2021-04-24 20:30 | Stadion: Stade de la Tuilière | Widzów: 100 | Arbiter: Stefan Horisberger
V. Stocker 85'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 49 razy. Zespół FC Basel wygrał aż 26 razy, zremisował dziewięć, a przegrał tylko 14.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Lausanne nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 10. minucie bramkę zdobył Hicham Mahou. W zdobyciu bramki pomógł Nikola Boranijašević.

Na murawie, jak to często zdarzało się Lausanne w tym sezonie, pojawił się Mickaël Nanizayamo, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 25. minucie Pera-Egila Flo.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Lausanne w 29. minucie spotkania, gdy Stjepan Kukuruzović strzelił z karnego drugiego gola. Po pół godzinie gry kartką został ukarany Noah Loosli, piłkarz Lausanne. W 32. minucie bramkę kontaktową zdobył z rzutu karnego Arthur Cabral. To już szesnaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 38. minucie kartkę dostał Cameron Puertas z jedenastki gospodarzy. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół FC Basel wyszedł w zmienionym składzie, za Timma Klosego wszedł Luca Zuffi. W 58. minucie Mamadou Sene zastąpił Afimica Pululu.

W 69. minucie boisko opuścili zawodnicy Lausanne: Gabriel Barès, Trazié Zai, a na ich miejsce weszli Lucas Da Cunha, Stjepan Kukuruzović.

Drużyna gospodarzy długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 44 minuty, jednak jedenastka FC Basel doprowadziła do remisu. Gola strzelił Arthur Cabral. Przy zdobyciu bramki pomagał Valentin Stocker.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom FC Basel: Silvanowi Widmerowi w 78. i Valentinowi Stockerowi w 80. minucie. W 81. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Marc Tsoungui, Jonathan Bolingi, a na ich miejsce weszli Toichi Suzuki, Hicham Mahou. Trener FC Basel postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Dariana Males'a i na pole gry wprowadził napastnika Rickiego van Wolfswinkla, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 82. minucie Nikola Boranijašević dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Piłkarze FC Basel szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Valentin Stocker. Bramka padła po podaniu Arthura Cabrala.

W 89. minucie arbiter ukarał kartką Trazié Zaiego, zawodnika gospodarzy. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-3.

Heinz Lindner
30′ Noah Loosli
Silvan Widmer78′
25′ Per-Egil Flo
Eray Ervin Cömert
Moritz Jenz
Timm Klose46′
 82′ Nikola Boranijašević
Amir Abrashi
 29′ (k.) 69′ Stjepan Kukuruzović
Fabian Frei
38′ Cameron Puertas Castro
Mamadou Kaly Sène58′
81′ Toichi Suzuki
Valentin Stocker  85′ 80′
69′ Lucas Da Cunha
Pajtim Kasami
Evann Guessand
Darian Males81′
 10′ 81′ Hicham Mahou
Arthur Mendonça Cabral  32′ (k.), 76′
Thomas Castella
Đorđe Nikolić
25′ Mickaël Ange Nanizayamo
Gonçalo Bento Soares Cardoso
81′ Marc Fred Tsoungui
Yannick Kevin Marchand
69′ Gabriel Julien Dominique Barès
Matías Damián Palacios
69′ 89′ Trazié Thomas Zai
Luca Zuffi46′
81′ Jonathan Bolingi Mpangi Merikani
Afimico Pululu58′
Pedro David Brazão Teixeira
Ricky van Wolfswinkel81′

Przewaga jedenastki FC Basel w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom FC Basel przyznał dwie.

Zespół Lausanne wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.