FC Lausanne Sport - BSC Young Boys 0-3 (0-1). Liga szwajcarska - 9. kolejka Super League

29 listopada na Stade de la Tuilière odbył się pojedynek 9. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami Lausanne i Young Boys Berno. Mecz zakończył się zwycięstwem Young Boys Berno 3-0.

J. Nsame 87'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 30 razy. Drużyna Young Boys Berno wygrała aż 16 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko dziewięć.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Young Boys Berno w 30. minucie spotkania, gdy Jordan Lefort zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Michel Aebischer.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Cameron Puertas z Lausanne. Była to 33. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Young Boys Berno.

W 48. minucie sędzia pokazał kartkę Miralemowi Sulejmaniemu, zawodnikowi gości.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Young Boys Berno, zdobywając kolejną bramkę. W 53. minucie wynik na 0-2 podwyższył Felix Khonde.

W 55. minucie kartkę dostał Pedro Brazão z jedenastki gospodarzy. W 56. minucie za Mohameda Camarę wszedł Nicolas Bürgy. Między 59. a 74. minutą, boisko opuścili zawodnicy Lausanne: Elton Monteiro, Per-Egil Flo, Pedro Brazão, Aldin Turkeš, na ich miejsce weszli: Armel Zohouri, Joël Geissmann, Rafik Zekhnini, Lucas Da Cunha. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Feliksa Khondego, Miralema Sulejmaniego zajęli: Nicolas Ngamaleu, Christian Fassnacht.

W 64. minucie sędzia ukarał kartką Quentina Maceirasa, piłkarza Young Boys Berno. Po chwili trener Lausanne postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Gabriel Bares, a murawę opuścił Stjepan Kukuruzović. W 82. minucie boisko opuścili piłkarze Young Boys Berno: Jean-Pierre Nsame, Fabian Rieder, a na ich miejsce weszli Gianluca Gaudino, Vincent Sierro.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 87. minucie na listę strzelców wpisał się Jean-Pierre Nsame.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-3.

Mohamed Ali Camara56′
59′ Elton Monteiro Almada
Cédric Zesiger
Nikola Boranijašević
Jordan Lefort  30′
74′ Stjepan Kukuruzović
Michel Aebischer
59′ Per-Egil Flo
Miralem Sulejmani48′ 68′
33′ Cameron Puertas Castro
Gianluca Gaudino82′
55′ 59′ Pedro David Brazão Teixeira
Vincent Olivier Sierro82′
Evann Guessand
Theoson-Jordan Siebatcheu
74′ Aldin Turkeš
Felix Khonde Mambimbi  53′ 68′
Thomas Castella
Guillaume Faivre
59′ Armel Junior Zohouri
Nicolas Sandro Bürgy56′
74′ Gabriel Bares
Silvan Hefti
59′ Joël Geissmann
Christian Fassnacht68′
Christian Schneuwly
Nicolas Brice Moumi Ngamaleu68′
59′ Rafik Zekhnini
Fabian Rieder82′
74′ Lucas Da Cunha
Jean-Pierre Nsame82′  87′

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.