FC Basel 1893 - Young Boys Berno 0-0. Liga - 4. kolejka

W pojedynku 4. kolejki Super League, który rozegrany został 7 sierpnia, drużyna FC Basel 1893 zremisowała z Young Boys Berno 0-0. Starcie odbyło się na St. Jakob-Park w Bazylei.

W  pojedynku 4. kolejki  Super League, który rozegrany został 7 sierpnia, drużyna FC Basel 1893 zremisowała  z Young Boys Berno  0-0. Starcie odbyło się na St. Jakob-Park w Bazylei.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 39 meczów zespół Young Boys Berno wygrał 16 razy i zanotował 11 porażek oraz 12 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 16. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Woutera Burgera z FC Basel 1893, a w 27. minucie Jeana-Pierre'a Nsame'a z drużyny przeciwnej.

W 31. minucie Loris Benito został zmieniony przez Jordana Leforta. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 61. minucie boisko opuścili zawodnicy Young Boys Berno: Cedric Itten, Alexandre Jankewitz, a na ich miejsce weszli Jean-Pierre Nsame, Lewin Blum. W 63. minucie kartkę dostał Marwin Hitz z jedenastki FC Basel 1893.

Niedługo później trener FC Basel 1893 postanowił wzmocnić linię napadu i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Andiego Zeqiriego. Na boisko wszedł Adam Szalai, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 85. minucie w drużynie FC Basel 1893 doszło do zmiany. Sayfallah Ltaief wszedł za Liama Millara. Trener Young Boys Berno postanowił zagrać agresywniej. W drugiej minucie doliczonego czasu starcia zmienił pomocnika Moumiego Ngamaleu i na pole gry wprowadził napastnika Joela Monteira. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie w zespole Young Boys Berno doszło do zmiany. Donat Rrudhani wszedł za Moumiego Ngamaleu. Minutę później kartkę dostał Dan Ndoye, piłkarz FC Basel 1893.

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy FC Basel 1893 otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Drużyna FC Basel 1893 w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast jedenastka Young Boys Berno wymieniła pięciu zawodników.