FC Basel 1893 - Servette FC 5-0 (3-0). Liga szwajcarska - 29. kolejka Super League

18 kwietnia na St. Jakob-Park odbył się mecz 29. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami FC Basel i Servette. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FC Basel 5-0.

Afimico Pululu 86',87'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 51 razy. Drużyna FC Basel wygrała aż 28 razy, zremisowała 12, a przegrała tylko 11.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Basel w trzeciej minucie spotkania, gdy Fabian Frei zdobył z karnego pierwszą bramkę.

Prawie natychmiast Pajtim Kasami wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Basel, strzelając kolejnego gola w szóstej minucie spotkania. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Już na początku meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania zmusił do kapitulacji bramkarza Ricky van Wolfswinkel. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 26. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Moussie Diallo, zawodnikowi Servette. W 34. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Anthony Sauthier osłabiając tym samym drużynę Servette. W 42. minucie żółtą kartkę dostał Edon Zhegrova z zespołu gospodarzy.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna FC Basel rozpoczęła w zmienionym składzie, za Edona Zhegrovę wszedł Aldo-Nsawila Kalulu. W 57. minucie za Moussę Diallo wszedł Ricardo Azevedo.

A trener FC Basel wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Afimica Pululu. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Darian Males. Posunięcie trenera było słuszne. Afimica Pululu zdobył kolejną bramkę w 86. minucie spotkania. Chwilę później trener Servette postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Koro Koné, a murawę opuścił Grejohn Kyei. W tej samej minucie Alex Schalk został zmieniony przez Nilsa Pédata, a za Boubacara Fofanę wszedł na boisko Timothé Cognat, co miało wzmocnić zespół Servette. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Valentina Stockera na Matíasa Palaciosa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Basel w 86. minucie spotkania, gdy Afimico Pululu strzelił z rzutu karnego czwartego gola.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu Afimico Pululu po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 5-0. Asystę przy bramce zaliczył Matías Palacios.

W pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania boisko opuścili piłkarze FC Basel: Jasper van der Werff, Luca Zuffi, a na ich miejsce weszli Amir Abrashi, Pajtim Kasami. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 5-0.

Jérémy Frick
90′ Amir Abrashi
Moussa Diallo26′ 57′
 3′ (k.) Fabian Frei
Kastriot Imeri
42′ 46′ Edon Lulzim Zhegrova
Alex Schalk68′
79′ Valentin Stocker
Boubacar Fofana79′
 6′ 90′ Pajtim Kasami
Théo Valls
67′ Darian Males
Gaël Bella Ondoua
 8′ Ricky van Wolfswinkel
Grejohn Kyei68′
Đorđe Nikolić
Edin Omeragic
Gonçalo Bento Soares Cardoso
Steve Rouiller
90′ Jasper van der Werff
Ricardo Azevedo Alves57′
46′ Aldo-Nsawila Kalulu Kyatengwa
Timothé Cognat79′
79′ Matías Damián Palacios
Miroslav Stevanović
90′ Luca Zuffi
Koro Issa Ahmed Koné68′
67′  86′ (k.), 87′ Afimico Pululu
Nils Pédat68′

Drużyna FC Basel była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Zawodnicy Servette otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Zespół FC Basel w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.