FC Basel 1893 - FC Sankt Gallen 1879 1-0 (0-0). Liga szwajcarska - 32. kolejka Super League

1 maja na St. Jakob-Park odbył się pojedynek 32. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami FC Basel i Sankt Gallen. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Basel 1-0. Na stadionie stawiło się 100 widzów.

32. kolejka Szwajcaria - Super League
2021-05-01 20:30 | Stadion: St. Jakob-Park | Widzów: 100 | Arbiter: Sandro Schärer
FC Basel 1893
FC Sankt Gallen 1879
1
0
Arthur Cabral 67'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 93 starcia drużyna FC Basel wygrała 46 razy i zanotowała 21 porażek oraz 26 remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w doliczonym czasie pierwszej połowy coś zaczęło się dziać na boisku. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FC Basel: Fabianowi Freiowi i Arthurowi Cabralowi.

Trener Sankt Gallen wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Borisa Babica. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 17 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Junior Adamu. Na drugą połowę drużyna FC Basel wyszła w zmienionym składzie, za Timma Klosego wszedł Matías Palacios.

W 64. minucie Jérémy Guillemenot został zastąpiony przez Tima Staublego.

Jedyną bramkę meczu dla FC Basel zdobył Arthur Cabral w 67. minucie. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 18 strzelonych goli. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Valentin Stocker.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Sankt Gallen doszło do zmiany. Boubacar Traorè wszedł za Víctora Ruiza. Po chwili trener FC Basel postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Edon Zhegrova, a murawę opuścił Darian Males. W 87. minucie w jedenastce Sankt Gallen doszło do zmiany. Patrick Sutter wszedł za Betima Fazlijego.

Leonidas Stergiou
46′ Timm Klose
Betim Fazliji87′
Raoul Petretta
Miro Max Maria Muheim
45′ Fabian Frei
Lukas Maria Görtler
Valentin Stocker
Víctor Ruiz Abril72′
79′ Darian Males
Jérémy Bruno Guillemenot64′
Amir Abrashi
Jordi Quintillà Guasch
Pajtim Kasami
Kwadwo Duah
 67′ 45′ Arthur Mendonça Cabral
Junior Chukwubuike Adamu46′
Đorđe Nikolić
Lukas Watkowiak
Jasper van der Werff
Yannis Letard
46′ Matías Damián Palacios
Nicolas Lüchinger
79′ Edon Zhegrova