FC Basel 1893 - FC Lugano 2-1 (1-1). Liga - 36. kolejka

22 maja na St. Jakob-Park w Bazylei odbył się mecz 36. kolejki Super League pomiędzy drużynami FC Basel 1893 i FC Lugano. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Basel 1893 2-1.

22 maja  na St. Jakob-Park w Bazylei odbył się mecz  36. kolejki  Super League pomiędzy drużynami FC Basel 1893  i FC Lugano. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Basel 1893 2-1.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 29 razy. Drużyna FC Basel 1893 wygrała aż 16 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko cztery.

Asystę przy bramce zaliczył Fiodor Czałow.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Darian Males.

Drużyna FC Basel 1893 niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 21 minut, zespół FC Lugano doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Mohamed Amoura. Asystę zaliczył Reto Ziegler.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom FC Basel 1893: Danowi Ndoyemu w 30. i Strahini Pavloviciowi w 34. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę drużyna FC Basel 1893 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Sergia Lopeza, Fabiana Freia weszli Michael Lang, Adam Szalai. W 57. minucie Mohamed Amoura zastąpił Zana Celara.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom FC Lugano: Kevinowi Rueggowi w 59. i Mohamedowi Mahmowi w 62. minucie. W 60. minucie Raoul Petretta został zmieniony przez Noaha Katterbacha, a za Strahinję Pavlovicia wszedł na boisko Pajtim Kasami, co miało wzmocnić zespół FC Basel 1893. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adriana Durrera na Miltona Valenzuelę. W następstwie utraty gola trener FC Lugano postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Marena Haile-Selassiego i na pole gry wprowadził napastnika Nikolasa Muciego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Basel 1893 w 71. minucie spotkania, gdy Pajtim Kasami zdobył drugą bramkę. Przy strzeleniu gola pomagał Adam Szalai.

W 72. minucie żółtą kartkę dostał Pajtim Kasami z drużyny FC Basel 1893. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Pajtim Kasami, osłabiając zespół FC Basel 1893. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 72. minucie. W 76. minucie Darian Males został zmieniony przez Valentina Stockera, co miało wzmocnić drużynę FC Basel 1893. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kevina Ruegga na Leonida Srdica w 90. minucie oraz Ignacia Alisedę na Alessandra Casciata w tej samej minucie.

W doliczonej drugiej minucie pojedynku drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Mohamed Mahm z drużyny FC Lugano i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 62. minucie. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Zawodnicy FC Basel 1893 obejrzeli w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte i jedną czerwoną.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.