FC Basel 1893 - FC Lugano 2-0 (2-0). Liga szwajcarska - 34. kolejka Super League

11 maja na St. Jakob-Park odbyło się starcie 34. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami FC Basel i Lugano. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Basel 2-0. Na stadionie zasiadło 100 widzów.

34. kolejka Szwajcaria - Super League
2021-05-11 20:30 | Stadion: St. Jakob-Park | Widzów: 100 | Arbiter: Léonce Lionel Tschudi
FC Basel 1893
FC Lugano
2
0
P. Kasami 19'
V. Stocker 24'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 43 mecze zespół FC Basel wygrał 19 razy i zanotował 12 porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Pajtim Kasami wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Basel, zdobywając bramkę w 19. minucie starcia. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Valentina Stockera.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół FC Basel, strzelając kolejnego gola. W 24. minucie na listę strzelców wpisał się Valentin Stocker. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Fabian Frei.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Erayowi Cömertowi z jedenastki gospodarzy. Była to 36. minuta pojedynku. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 63. minucie Matías Palacios został zmieniony przez Amira Abrashiego. Chwilę później trener Lugano postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Mattia Bottani, a murawę opuścił Roman Macek.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom FC Basel: Amirowi Abrashiemu w 70. i Timmowi Klosemu w 73. minucie. Trener FC Basel wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Afimica Pululu. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Valentin Stocker. W 76. minucie Olivier Custodio został zmieniony przez Miroslava Czovila, a za Christophera Lungoyiego wszedł na boisko Alexander Gerndt, co miało wzmocnić jedenastkę Lugano. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rickiego van Wolfswinkla na Dariana Males'a w 89. minucie.

Reto Ziegler
36′ Eray Ervin Cömert
Fabio Daprelà
73′ Timm Klose
Marcis Ošs
Raoul Petretta
Olivier Custodio Da Costa76′
 19′ Pajtim Kasami
Numa Lavanchy
89′ Ricky van Wolfswinkel
Adrià Guerrero Aguilar
 24′ 75′ Valentin Stocker
Sandi Lovrić
Fabian Frei
Roman Macek66′
63′ Matías Damián Palacios
Mickaël Facchinetti
63′ 70′ Amir Abrashi
Miroslav Czovilo76′
Aldo-Nsawila Kalulu Kyatengwa
Stefano Alessandro Guidotti
89′ Darian Males
Joaquín Matías Ardaiz de los Santos
Yannick Kevin Marchand
Mattia Bottani66′
75′ Afimico Pululu
Alexander Gerndt76′

Drużyna FC Basel była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom FC Basel pokazał trzy żółte.