FC Basel 1893 - FC Lugano 0-2 (0-0). Liga - 5. kolejka

14 sierpnia na St. Jakob-Park w Bazylei odbyło się starcie 5. kolejki Super League pomiędzy drużynami FC Basel 1893 i FC Lugano. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FC Lugano 2-0.

14 sierpnia  na St. Jakob-Park w Bazylei odbyło się starcie  5. kolejki  Super League pomiędzy drużynami FC Basel 1893  i FC Lugano. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FC Lugano 2-0.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 30 razy. Drużyna FC Basel 1893 wygrała aż 16 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko pięć.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między czwartą a 42. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom FC Lugano i jedną drużynie przeciwnej.

Po godzinie gry w drużynie FC Lugano doszło do zmiany. Mohamed Mahm wszedł za Urana Bislimiego. W 63. minucie Taulant Xhaka został zmieniony przez Fabiana Freia.

Trener FC Lugano postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Mattię Bottaniego i na pole gry wprowadził napastnika Borisa Babica. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. W 86. minucie w drużynie FC Basel 1893 doszło do zmiany. Adam Szalai wszedł za Andy'ego Dioufa. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania arbiter pokazał kartkę Miltonowi Valenzueli z zespołu FC Lugano.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Lugano w 90. minucie spotkania, gdy Boris Babic strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Maren Haile-Selassie.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Amirowi Saipiemu, zawodnikowi FC Lugano.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. Dwie minuty później na listę strzelców wpisał się Mohamed Mahm. Przy zdobyciu bramki asystował Ousmane Doumbia.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom FC Basel 1893, a zawodnikom FC Lugano pokazał cztery.

Jedenastka FC Basel 1893 w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół FC Lugano w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.