FC Basel 1893 - BSC Young Boys 1-1 (1-1). Liga szwajcarska - 23. kolejka Super League

3 marca na St. Jakob-Park odbył się mecz 23. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami FC Basel i Young Boys Berno. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

S. Lauper 26'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 86 razy. Jedenastka FC Basel wygrała aż 41 razy, zremisowała 21, a przegrała tylko 24.

Już w pierwszych minutach jedenastka Young Boys Berno próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Po nieciekawym początku meczu piłkarze FC Basel nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 20. minucie Darian Males dał prowadzenie swojej drużynie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Aldo-Nsawila Kalulu.

Niedługo później Sandro Lauper wywołał eksplozję radości wśród kibiców Young Boys Berno, strzelając gola w 26. minucie pojedynku. Przy zdobyciu bramki pomagał Meschack Elia.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Michelowi Aebischerowi z Young Boys Berno. Była to 39. minuta starcia. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 47. minucie arbiter przyznał kartkę Timmowi Klosemu z zespołu gospodarzy. W 58. minucie w jedenastce FC Basel doszło do zmiany. Edon Zhegrova wszedł za Dariana Males'a.

W 75. minucie Miralem Sulejmani został zastąpiony przez Nicolasa Ngamaleu. W tej samej minucie trener Young Boys Berno postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Felix Khonde, a murawę opuścił Meschack Elia. W 81. minucie boisko opuścili piłkarze Young Boys Berno: Vincent Sierro, Theoson-Jordan Siebatcheu, Fabian Rieder, a na ich miejsce weszli Michel Aebischer, Christian Fassnacht, Sandro Lauper.

Trener FC Basel postanowił zagrać agresywniej. W 89. minucie zmienił pomocnika Alda-Nsawilę Kalulu i na pole gry wprowadził napastnika Carmine Chiappettę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W drugiej połowie nie padły bramki.

Silvan Hefti
47′ Timm Klose
Christian Fassnacht81′
 20′ 58′ Darian Males
Sandro Mike Lauper  26′ 81′
89′ Aldo-Nsawila Kalulu Kyatengwa
Fabian Rieder81′
58′ Edon Lulzim Zhegrova
Vincent Olivier Sierro81′
89′ Carmine Chiappetta
Felix Khonde Mambimbi75′
Andrin Hunziker
Theoson-Jordan Siebatcheu81′

Przewaga zespołu Young Boys Berno w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół Young Boys Berno w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.