FC Basel 1893 - BSC Young Boys 0-2 (0-2). Liga szwajcarska - 12. kolejka Super League

W pojedynku 12. kolejki szwajcarskiej Super League, który rozegrany został 16 grudnia, drużyna FC Basel przegrała z Young Boys Berno 0-2 (0-2). Mecz odbył się na St. Jakob-Park.

J. Nsame 20'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 85 spotkań jedenastka FC Basel wygrała 41 razy i zanotowała 23 porażki oraz 21 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Young Boys Berno w 12. minucie spotkania, gdy Meschack Elia zdobył pierwszą bramkę.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Young Boys Berno, strzelając kolejnego gola. W 20. minucie wynik ustalił Jean-Pierre Nsame. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Cédric Zesiger.

W 38. minucie sędzia pokazał kartkę Jorge, piłkarzowi FC Basel. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 52. minucie Afimico Pululu zastąpił Juliana Emilio. W 57. minucie arbiter pokazał kartkę Silvanowi Heftiemu z zespołu gości.

W 62. minucie w drużynie FC Basel doszło do zmiany. Andrea Padula wszedł za Jorge. Trener FC Basel wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Rickiego van Wolfswinkla. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Edon Zhegrova. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie FC Basel doszło do zmiany. Yannick Marchand wszedł za Lucę Zuffiego.

Chwilę później trener Young Boys Berno postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Gianluca Gaudino, a murawę opuścił Nicolas Ngamaleu. Od 75. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Young Boys Berno. W drugiej połowie nie padły bramki.

Cédric Zesiger89′
38′ 62′ Marco Jorge
Jordan Lefort
Fabian Frei
Michel Aebischer84′
71′ Edon Zhegrova
Christian Fassnacht90′
52′ Afimico Pululu
Christopher Martins Pereira75′
71′ Luca Zuffi
Guillaume Faivre
62′ Andrea Padula
Nicolas Sandro Bürgy
Raoul Petretta
Ulisses Alexandre Garcia Lopes84′
Jasper van der Werff
Gianluca Gaudino72′
71′ Yannick Kevin Marchand
Fabian Rieder84′
52′ Julian Tobias Emilio von Moos
Miralem Sulejmani
71′ Ricky van Wolfswinkel
Theoson-Jordan Siebatcheu Pefok90′

Zespół Young Boys Berno zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Young Boys Berno pokazał cztery.

Obie jedenastki wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.