BSC Young Boys - Servette FC 2-0 (2-0). Liga szwajcarska - 21. kolejka Super League

W starciu 21. kolejki szwajcarskiej Super League, które rozegrane zostało 21 lutego, zespół Young Boys Berno zwyciężył z Servette 2-0 (2-0). Mecz na Stadionie Wankdorf obejrzało 5 widzów.

J. Nsame 41'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 36 pojedynków zespół Servette wygrał 13 razy i zanotował 12 porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W czwartej minucie do własnej bramki trafił zawodnik Servette Steve Rouiller.

W 12. minucie żółtą kartkę otrzymał Fabian Lustenberger z zespołu gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Young Boys Berno w 41. minucie spotkania, gdy Jean-Pierre Nsame strzelił drugiego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Quentin Maceiras.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Kibice Servette nie mogli już doczekać się wprowadzenia Aleksa Schalka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie aż pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Boris Cespedes. Drugą połowę drużyna Servette rozpoczęła w zmienionym składzie, za Anthony'ego Sauthiera wszedł Arial Mendy.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy żółtą kartkę dostał Gael Clichy, piłkarz Servette. W 59. minucie w zespole Young Boys Berno doszło do zmiany. Cédric Zesiger wszedł za Fabiana Lustenbergera. W tej samej minucie Michel Aebischer został zmieniony przez Sandra Laupera.

W tej samej minucie trener Young Boys Berno postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Gianluca Gaudino, a murawę opuścił Christian Fassnacht. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem arbiter przyznał żółtą kartkę Mohamedowi Camarze z Young Boys Berno. Między 72. a 82. minutą, boisko opuścili piłkarze Young Boys Berno: Miralem Sulejmani, Felix Khonde, na ich miejsce weszli: Marvin Spielmann, Meschack Elia. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Theo Vallsa, Grejohna Kyeiego zajęli: Gaël Ondoua, Koro Koné.

W doliczonej trzeciej minucie spotkania drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Mohamed Camara osłabiając drużynę gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 62. minucie.

Anthony Sauthier46′
62′ 90′ Mohamed Ali Camara
Steve Rouiller 4′ (samob.)
12′ 59′ Fabian Lustenberger
Vincent Julien Sasso
Ulisses Alexandre Garcia Lopes
Gael Clichy50′
59′ Michel Aebischer
Timothé Cognat
59′ Christian Fassnacht
Theo Valls72′
Fabian Rieder
Boris Cespedes46′
81′ Miralem Sulejmani
Miroslav Stevanović
82′ Felix Khonde Mambimbi
Grejohn Kyei72′
 41′ Jean-Pierre Nsame
Kastriot Imeri
Guillaume Faivre
Jöel Kiassumbua
Silvan Hefti
Arial Benabent Mendy46′
59′ Cédric Zesiger
Yoan Severin
59′ Gianluca Gaudino
Nicolas Vouilloz
59′ Sandro Mike Lauper
Gaël Bella Ondoua72′
81′ Marvin Spielmann
Koro Issa Ahmed Koné72′
82′ Meschack Elia Lina
Alex Schalk46′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Servette przyznał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Servette w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.