BSC Young Boys - FC Zürich 4-0 (1-0). Liga szwajcarska - 26. kolejka Super League

W starciu 26. kolejki szwajcarskiej Super League, które rozegrane zostało 21 marca, drużyna Young Boys Berno wysoko wygrała z FC Zürich 4-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Stadionie Wankdorf.

M. Elia 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 82 mecze jedenastka Young Boys Berno wygrała 42 razy i zanotowała 21 porażek oraz 19 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Blaž Kramer z jedenastki gości. Była to 10. minuta meczu.

W 30. minucie Bećir Omeragić został zmieniony przez Silvana Wallnera.

Wysiłki podejmowane przez zespół Young Boys Berno w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Quentin Maceiras.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Young Boys Berno.

W 55. minucie sędzia ukarał kartką Quentina Maceirasa, zawodnika Young Boys Berno.

Trzeba było trochę poczekać, aby Felix Khonde wywołał eksplozję radości wśród kibiców Young Boys Berno, zdobywając kolejną bramkę w 62. minucie pojedynku. Asystę zanotował Nicolas Ngamaleu.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Young Boys Berno doszło do zmiany. Vincent Sierro wszedł za Fabiana Riedera. W tej samej minucie trener Young Boys Berno postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Meschack Elia, a murawę opuścił Felix Khonde. Meschack Elia spełnił oczekiwania trenera strzelając jednego gola. Była to już jego szósta bramka w tegorocznych rozgrywkach. W tej samej minucie w drużynie Young Boys Berno doszło do zmiany. Christian Fassnacht wszedł za Marvina Spielmanna.

A trener FC Zürich wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Assana Torreza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Benjamin Kololli. W 71. minucie Blaž Kramer został zmieniony przez Marca Schönbächlera, a za Antonia Marchesana wszedł na boisko Degnand Gnonto, co miało wzmocnić jedenastkę FC Zürich. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mohameda Camarę na Sandra Laupera oraz Silvana Heftiego na Ulissesa Garcię.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 87. minucie celnym strzałem popisał się Theoson-Jordan Siebatcheu. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Ulisses Garcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Young Boys Berno w 90. minucie spotkania, gdy Meschack Elia zdobył czwartą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Nicolasa Ngamaleu.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-0.

Yanick Brecher
76′ Silvan Hefti
Bećir Omeragić30′
76′ Mohamed Ali Camara
Hekuran Kryeziu
Fabian Lustenberger
Nathan Raphael Pelae Cardoso
 33′ 55′ Quentin Maceiras Pralong
Fidan Aliti
Michel Aebischer
Stephan Vinicius Seiler
67′ Marvin Spielmann
Toni Domgjoni
Nicolas Brice Moumi Ngamaleu
Benjamin Kololli71′
67′ Fabian Rieder
Ousmane Doumbia
 87′ Theoson-Jordan Siebatcheu Pefok
Antonio Marchesano85′
 62′ 67′ Felix Khonde Mambimbi
Blaž Kramer10′ 71′
Guillaume Faivre
Živko Kostadinović
76′ Ulisses Alexandre Garcia Lopes
Fabian Daniel Rohner
67′ Christian Fassnacht
Tobias Felix Schättin
76′ Sandro Mike Lauper
Silvan Jeremy Wallner30′
67′ Vincent Olivier Sierro
Marco Schönbächler71′
Miralem Sulejmani
Degnand Wilfried Gnonto85′
67′  90′ Meschack Elia Lina
Assan Torrez Ceesay71′

Jedenastka Young Boys Berno była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Drużyna Young Boys Berno w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości dokonał czterech zmian.