BSC Young Boys - FC Luzern 5-2 (1-2). Liga szwajcarska - 35. kolejka Super League

15 maja na Stadionie Wankdorf odbyło się spotkanie 35. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami Young Boys Berno i Luzern. Mecz zakończył się zwycięstwem Young Boys Berno 5-2. Na stadionie stawiło się 100 widzów.

35. kolejka Szwajcaria - Super League
2021-05-15 20:30 | Stadion: Stadion Wankdorf | Widzów: 100 | Arbiter: Lukas Fähndrich
V. Tasar 40'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 73 pojedynki zespół Young Boys Berno wygrał 38 razy i zanotował 18 porażek oraz 17 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W pierwszych minutach starcia sędzia pokazał kartkę Pascalowi Schürpfowi z Luzern.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie Simon Grether dał prowadzenie swojemu zespołowi. Sytuację bramkową stworzył Varol Tasar.

W 12. minucie arbiter pokazał kartkę Jordanowi Lefortowi, piłkarzowi gospodarzy.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Young Boys Berno w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Michel Aebischer. Przy zdobyciu bramki pomógł Jordan Lefort.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 38. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Cédricowi Zesigerowi i Varolowi Tasarowi.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy dającą prowadzenie bramkę dla piłkarzy Luzern zdobył Varol Tasar. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Áleksa Carbonella.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 47. minucie gola wyrównującego strzelił Christian Fassnacht. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Mohamed Camara.

Niedługo później Christian Fassnacht wywołał eksplozję radości wśród kibiców Young Boys Berno, strzelając kolejnego gola w 60. minucie spotkania. Asystę przy bramce zaliczył Miralem Sulejmani.

W 62. minucie Cédric Zesiger został zastąpiony przez Ulissesa Garcię. W tej samej minucie trener Young Boys Berno postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Gianluca Gaudino, a murawę opuścił Felix Khonde. W tej samej minucie w zespole Young Boys Berno doszło do zmiany. Marvin Spielmann wszedł za Miralema Sulejmaniego.

Chwilę później trener Luzern postanowił wzmocnić linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Áleksa Carbonella. Na boisko wszedł Ibrahima Ndiaye, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze Luzern: Jordy Wehrmann, Filip Ugrinic, a na ich miejsce weszli Lorik Emini, Pascal Schürpf.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Young Boys Berno, strzelając kolejnego gola. W 74. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Jean-Pierre Nsame. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 19 zdobytych bramek. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Christian Fassnacht.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Young Boys Berno w 77. minucie spotkania, gdy Marvin Spielmann strzelił piątego gola. Przy strzeleniu gola ponownie pomagał Christian Fassnacht.

Między 78. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy Young Boys Berno: Jean-Pierre Nsame, Michel Aebischer, na ich miejsce weszli: Sandro Lauper, Vincent Sierro. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Simona Grethera, Dejana Sorgicia zajęli: Ashvin Balaruban, Yvan Alounga. Od 83. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Luzern i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 5-2.

FC Luzern
83′ David von Ballmoos
Marius Müller
Silvan Hefti
Silvan Eli Sidler87′
Mohamed Ali Camara
Lucas Alves de Araújo
38′ 62′ Cédric Zesiger
Stefan Knežević
12′ Jordan Lefort
Martin Frýdek Jr.
 35′ 78′ Michel Aebischer
Lorik Emini66′
 47′, 60′ Christian Fassnacht
Varol Salman Tasar  40′ 38′
Christopher Martins Pereira
Pascal Schürpf5′ 66′
62′ Miralem Sulejmani
Simon Grether  9′ 81′
62′ Felix Khonde Mambimbi
Alejandro Carbonell Vallés66′
 74′ 78′ Jean-Pierre Nsame
Dejan Sorgić81′
Guillaume Faivre
David Zibung
62′ Ulisses Alexandre Garcia Lopes
Ashvin Balaruban81′
Quentin Maceiras Pralong
Marco Bürki
62′ Gianluca Gaudino
Ibrahima Ndiaye66′
78′ Sandro Mike Lauper
Filip Ugrinic66′ 90′
78′ Vincent Olivier Sierro
Jordy Wehrmann66′
62′  77′ Marvin Spielmann
Yvan Gregory Alounga Avebe81′

Jedenastka Young Boys Berno była w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Luzern w pierwszej połowie, w drugiej także dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.