BSC Young Boys - FC Luzern 1-1 (0-1). Liga szwajcarska - 10. kolejka Super League

W spotkaniu 10. kolejki szwajcarskiej Super League, które rozegrane zostało 16 października, drużyna Young Boys Berno zremisowała z Luzern 1-1 (0-1). Mecz na Stadionie Wankdorf obejrzało 26 336 widzów.

10. kolejka Szwajcaria - Super League
2021-10-16 18:00 | Stadion: Stadion Wankdorf | Widzów: 26336 | Arbiter: Stefan Horisberger
BSC Young Boys
FC Luzern
1
1
M. Ngamaleu 90'
M. Schulz 30'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 75 pojedynków drużyna Young Boys Berno wygrała 40 razy i zanotowała 18 porażek oraz 17 remisów.

Od pierwszych minut drużyna Young Boys Berno zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Luzern była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 29. minucie żółtą kartkę dostał Christopher Martins, piłkarz gospodarzy.

W tym czasie to zawodnicy Luzern otworzyli wynik. W 30. minucie z karnego bramkę zdobył Marvin Schulz.

Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Christopher Martins z Young Boys Berno i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 29. minucie. W 41. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Christianowi Fassnachtowi z zespołu gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Luzern.

Drugą połowę zespół Young Boys Berno rozpoczął w zmienionym składzie, za Silvana Heftiego wszedł Quentin Maceiras. Trener Young Boys Berno wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Vincenta Sierro. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Theoson-Jordan Siebatcheu. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującego gola.

W 67. minucie Nikola Čumić został zmieniony przez Varola Tasara. Między 74. a 86. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Young Boys Berno oraz dwie drużynie przeciwnej.

Piłkarze Young Boys Berno w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku gola wyrównującego strzelił Nicolas Ngamaleu.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

FC Luzern
80′ David von Ballmoos
Vaso Vasić
46′ Silvan Hefti
Simon Grether81′
71′ Nicolas Sandro Bürgy
Marvin Schulz  30′ (k.)
Sandro Mike Lauper
Marco Burch
71′ Ulisses Alexandre Garcia Lopes
Silvan Eli Sidler
41′ 86′ Christian Fassnacht
Samuele Campo
29′ 39′ Christopher Martins Pereira
Christian Gentner
Michel Aebischer
Nikola Čumić67′
 90′ Nicolas Brice Moumi Ngamaleu
Jordy Wehrmann
46′ Theoson-Jordan Siebatcheu Pefok
Dejan Sorgić
Meschack Elia Lina
Filip Ugrinic74′
Abdullah Laidani
Pascal David Loretz
71′ Jordan Lefort
David Domgjoni
46′ Quentin Maceiras Pralong
Severin Ottiger
Alexandre Tounde Dimitri Jankewitz
Lorik Emini
Fabian Rieder
Noah Manuel Rupp
46′ 86′ Vincent Olivier Sierro
Varol Salman Tasar67′
Miralem Sulejmani
Yvan Gregory Alounga Avebe
71′ Aka Wilfried Kanga

86′ Felix Khonde Mambimbi

Przewaga drużyny Young Boys Berno w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespołowi nie udało się wygrać meczu.

Arbiter przyznał cztery żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom Young Boys Berno, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie żółte.

Drużyna Young Boys Berno w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał jednej zmiany.