BSC Young Boys - FC Lugano 3-0 (1-0). Liga szwajcarska - 29. kolejka Super League

W pojedynku 29. kolejki szwajcarskiej Super League, który rozegrany został 18 kwietnia, zespół Young Boys Berno wygrał z Lugano 3-0 (1-0). Mecz na Stadionie Wankdorf obejrzało 5 widzów.

29. kolejka Szwajcaria - Super League
2021-04-18 16:00 | Stadion: Stadion Wankdorf | Widzów: 5 | Arbiter: Urs Schnyder
BSC Young Boys
FC Lugano
3
0
J. Nsame 39',68',76'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 35 razy. Jedenastka Young Boys Berno wygrała aż 16 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko 10.

Jedenastka Lugano od początku meczu skupiła się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Jean-Pierre Nsame z drużyny gospodarzy. Była to 29. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Young Boys Berno w 39. minucie spotkania, gdy Jean-Pierre Nsame zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szesnaste trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Young Boys Berno.

Kibice Young Boys Berno nie mogli już doczekać się wprowadzenia Feliksa Khondego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Theoson-Jordan Siebatcheu. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kolejną bramkę. W 66. minucie Mickaël Facchinetti zastąpił Christophera Lungoyiego.

W tej samej minucie w drużynie Young Boys Berno doszło do zmiany. Marvin Spielmann wszedł za Miralema Sulejmaniego. W tej samej minucie trener Lugano postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Roman Macek, a murawę opuścił Olivier Custodio. W tej samej minucie w jedenastce Lugano doszło do zmiany. Joaquín Ardaiz wszedł za Alexandra Gerndta.

W 68. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Jean-Pierre Nsame z Young Boys Berno. W zdobyciu bramki pomógł Nicolas Ngamaleu.

W 75. minucie kartkę dostał Mijat Marić z Lugano.

W 76. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Jean-Pierre Nsame z Young Boys Berno. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania w zespole Lugano doszło do zmiany. Kévin Monzialo wszedł za Asumaha Abubakara.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał kartką Christophera Lungoyiego, zawodnika Lugano. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Mijat Marić75′
76′ Ulisses Alexandre Garcia Lopes
Olivier Custodio Da Costa66′
Michel Aebischer
Lucky Onyebuchi Opara
72′ Nicolas Brice Moumi Ngamaleu
Mickaël Facchinetti66′
72′ Vincent Olivier Sierro
Sandi Lovrić
66′ Miralem Sulejmani
Jonathan Maximiliano Sabbatini Perfecto76′
 39′, 68′, 76′ (k.) 29′ Jean-Pierre Nsame
Alexander Gerndt66′
66′ Theoson-Jordan Siebatcheu Pefok
Asumah Abubakar-Ankra88′
Guillaume Faivre
Lucio Soldini
76′ Jordan Lefort
Fabio Daprelà
72′ Christian Fassnacht
Stefano Alessandro Guidotti76′
72′ Sandro Mike Lauper
Roman Macek66′
Christopher Martins Pereira
Joaquín Matías Ardaiz de los Santos66′
66′ Marvin Spielmann
Christopher Lungoyi66′ 90′
66′ Felix Khonde Mambimbi
Kévin Monzialo88′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Young Boys Berno, a zawodnikom gości pokazał dwie.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.