BSC Young Boys - FC Lausanne Sport 4-2 (4-0). Liga szwajcarska - 19. kolejka Super League

7 lutego na Stadionie Wankdorf odbył się pojedynek 19. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami Young Boys Berno i Lausanne. Mecz zakończył się zwycięstwem Young Boys Berno 4-2. Spotkanie obejrzało 5 widzów.

19. kolejka Szwajcaria - Super League
2021-02-07 16:00 | Stadion: Stadion Wankdorf | Widzów: 5 | Arbiter: Léonce Lionel Tschudi
B. Ouattara 78'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 31 starć drużyna Young Boys Berno wygrała 17 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Young Boys Berno nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 11. minucie Jean-Pierre Nsame dał prowadzenie swojemu zespołowi. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Michel Aebischer.

Niedługo później Christian Fassnacht wywołał eksplozję radości wśród kibiców Young Boys Berno, strzelając kolejnego gola w 19. minucie meczu. Przy strzeleniu gola pomagał Jordan Lefort.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Young Boys Berno w 24. minucie spotkania, gdy Jean-Pierre Nsame zdobył z rzutu karnego trzecią bramkę.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 33. minucie Jean-Pierre Nsame hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 4-0. Bramka padła po podaniu Sandra Laupera.

W 40. minucie Gabriel Bares został zmieniony przez Moritza Jenza. Trener Lausanne wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Lucasa Da Cunhę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Toichi Suzuki. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić pierwszą bramkę. W 41. minucie w jedenastce Lausanne doszło do zmiany. Brahima Ouattara wszedł za Pedro Brazão.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Young Boys Berno postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Gianluca Gaudino, a murawę opuścił Michel Aebischer. Na drugą połowę drużyna Young Boys Berno wyszła w zmienionym składzie, za Christiana Fassnachta wszedł Nicolas Ngamaleu.

Zawodnicy Lausanne odpowiedzieli strzeleniem gola. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Per-Egil Flo. Asystę przy bramce zaliczył Cameron Puertas.

Między 63. a 75. minutą, boisko opuścili zawodnicy Young Boys Berno: Jordan Lefort, Fabian Lustenberger, Miralem Sulejmani, na ich miejsce weszli: Cédric Zesiger, Ulisses Garcia, Theoson-Jordan Siebatcheu. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nikoli Boranijašević, Stjepana Kukuruzovicia zajęli: Hicham Mahou, Trazié Zai. W 78. minucie wynik ustalił Brahima Ouattara. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-2.

Elton Monteiro Almada
64′ Fabian Lustenberger
Mickaël Ange Nanizayamo
63′ Jordan Lefort
Per-Egil Flo  59′
 19′ 46′ Christian Fassnacht
Gabriel Bares40′
Sandro Mike Lauper
Cameron Puertas Castro
46′ Michel Aebischer
Stjepan Kukuruzović75′
71′ Miralem Sulejmani
Pedro David Brazão Teixeira41′
Felix Khonde Mambimbi
Evann Guessand
 11′, 24′ (k.), 33′ Jean-Pierre Nsame
Toichi Suzuki41′
Guillaume Faivre
Thomas Castella
64′ Ulisses Alexandre Garcia Lopes
Moritz Jenz40′
63′ Cédric Zesiger
Stéphane Cueni
46′ Gianluca Gaudino
Hicham Mahou69′
46′ Nicolas Brice Moumi Ngamaleu
Brahima Ouattara41′  78′
Meschack Elia Lina
Trazié Thomas Zai75′
71′ Theoson-Jordan Siebatcheu
Lucas Da Cunha41′

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników.