BSC Young Boys - FC Lausanne Sport 3-2 (1-1). Liga szwajcarska - 11. kolejka Super League

W spotkaniu 11. kolejki szwajcarskiej Super League, które rozegrane zostało 23 października, drużyna Young Boys Berno wygrała z Lausanne 3-2 (1-1). Mecz na Stadionie Wankdorf obejrzało 24 033 widzów.

11. kolejka Szwajcaria - Super League
2021-10-23 18:00 | Stadion: Stadion Wankdorf | Widzów: 24033 | Arbiter: Lukas Fähndrich
S. Kukuruzović 80'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 35 razy. Jedenastka Young Boys Berno wygrała aż 21 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko dziewięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Young Boys Berno otworzyli wynik. W 13. minucie Silvan Hefti dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Zawodnicy gości nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 32. minucie na listę strzelców wpisał się Mohamed Amdouni. Bramka padła po podaniu Camerona Puertasa.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Lausanne: Armelowi Zohouriemu w 33. i Anelowi Karimowi w 35. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener Young Boys Berno postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Aka Kanga, a murawę opuścił Theoson-Jordan Siebatcheu. Na drugą połowę jedenastka Young Boys Berno wyszła w zmienionym składzie, za Miralema Sulejmaniego wszedł Meschack Elia.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Cameron Puertas, piłkarz gości. W 73. minucie Michel Aebischer zastąpił Fabiana Riedera. W tej samej minucie w zespole Young Boys Berno doszło do zmiany. Nicolas Ngamaleu wszedł za Feliksa Khondego.

A trener Lausanne wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Brahimę Ouattarę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Hicham Mahou. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującego gola.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Young Boys Berno w 76. minucie spotkania, gdy Fabian Rieder zdobył drugą bramkę. W 80. minucie kartkę dostał Fabian Rieder z Young Boys Berno. W tej samej minucie gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Stjepan Kukuruzović.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Lausanne doszło do zmiany. Toichi Suzuki wszedł za Trae Baileya.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 82. minucie wynik ustalił Christian Fassnacht. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem strzelonych goli.

W 88. minucie boisko opuścili piłkarze Lausanne: Mayron George, Gabriel Barès, a na ich miejsce weszli Anel Karim, Stjepan Kukuruzović. W doliczonym czasie gry arbiter pokazał kartkę Nicolasowi Ngamaleu z zespołu gospodarzy. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-2.

Mory Diaw
 13′ Silvan Hefti
Anel Karim Husic35′ 88′
73′ Michel Aebischer
Trazié Thomas Zai
 82′ Christian Fassnacht
Trae Bailey Coyle81′
Vincent Olivier Sierro
Stjepan Kukuruzović  80′ (k.) 88′
46′ Miralem Sulejmani
Hicham Mahou74′
73′ Felix Khonde Mambimbi
Mohamed Zeki Amdouni  32′
46′ Theoson-Jordan Siebatcheu Pefok
Gabriel Julien Dominique Barès88′
73′ 90′ Nicolas Brice Moumi Ngamaleu
Goduine Koyalipou
73′  76′ 80′ Fabian Rieder
Jean Frederic Kouadio N'Guessan
46′ Meschack Elia Lina
Brahima Ouattara74′
46′ Aka Wilfried Kanga
Mayron Antonio George Clayton88′

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.