BSC Young Boys - FC Lausanne Sport 1-0 (1-0). Liga szwajcarska - 16. kolejka Super League

W spotkaniu 16. kolejki szwajcarskiej Super League, które rozegrane zostało 10 lutego, zespół Young Boys Berno wygrał z Lausanne 1-0 (1-0). Mecz na Stadionie Wankdorf obejrzało 5 widzów.

16. kolejka Szwajcaria - Super League
2021-02-10 20:30 | Stadion: Stadion Wankdorf | Widzów: 5 | Arbiter: Luca Piccolo
BSC Young Boys
FC Lausanne Sport
1
0
T. Siebatcheu 16'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 32 razy. Jedenastka Young Boys Berno wygrała aż 18 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko dziewięć.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Young Boys Berno w 16. minucie spotkania, gdy Theoson-Jordan Siebatcheu zdobył pierwszą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem strzelonych goli.

W 42. minucie Elton Monteiro zastąpił Marca Tsounguiego. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Young Boys Berno.

W 58. minucie kartką został ukarany Nicolas Ngamaleu, zawodnik gospodarzy. W 64. minucie boisko opuścili zawodnicy Lausanne: Nikola Boranijašević, Brahima Ouattara, a na ich miejsce weszli Toichi Suzuki, Evann Guessand.

W tej samej minucie trener Lausanne postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Gabriel Bares, a murawę opuścił Lucas Da Cunha. W 72. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Sandro Lauper, Christian Fassnacht, a na ich miejsce weszli Fabian Rieder, Nicolas Ngamaleu. Kibice Young Boys Berno nie mogli już doczekać się wprowadzenia Feliksa Khondego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Miralem Sulejmani.

W 76. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Trazié Zaiego z Lausanne, a w drugiej minucie doliczonego czasu starcia Michela Aebischera z drużyny przeciwnej. W 79. minucie Trazié Zai został zmieniony przez Josiasa Lukembilę, co miało wzmocnić zespół Lausanne. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Theosona-Jordana Siebatcheu na Jeana-Pierre'a Nsame'a oraz Meschacka Elię na Jordana Leforta. W drugiej połowie nie padły bramki.

Hicham Mahou
90′ Michel Aebischer
Cameron Puertas Castro
58′ 72′ Nicolas Brice Moumi Ngamaleu
Toichi Suzuki64′
72′ Fabian Rieder
Trazié Thomas Zai76′ 79′
72′ Miralem Sulejmani
Lucas Da Cunha64′
 16′ 80′ Theoson-Jordan Siebatcheu
Jonathan Bolingi Mpangi Merikani
86′ Meschack Elia Lina
Evann Guessand64′
Guillaume Faivre
Mory Diaw
86′ Jordan Lefort
Nikola Boranijašević64′
Quentin Maceiras Pralong
Marc Fred Tsoungui42′
72′ Christian Fassnacht
Gabriel Bares64′
72′ Sandro Mike Lauper
Brahima Ouattara64′
72′ Felix Khonde Mambimbi
Pedro David Brazão Teixeira
80′ Jean-Pierre Nsame
Josias Tusevo Lukembila79′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Lausanne przyznał jedną.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników.