BSC Young Boys - FC Basel 1893 2-0 (0-0). Liga szwajcarska - 33. kolejka Super League

W meczu 33. kolejki szwajcarskiej Super League, który rozegrany został 8 maja, zespół Young Boys Berno wygrał z FC Basel 2-0 (0-0). Mecz na Stadionie Wankdorf obejrzało 100 widzów.

33. kolejka Szwajcaria - Super League
2021-05-08 20:30 | Stadion: Stadion Wankdorf | Widzów: 100 | Arbiter: Léonce Lionel Tschudi
BSC Young Boys
FC Basel 1893
2
0
C. Fassnacht 71'
C. Martins 72'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 87 spotkań jedenastka FC Basel wygrała 41 razy i zanotowała 24 porażki oraz 22 remisy.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Mohamed Camara z Young Boys Berno. Była to 13. minuta pojedynku.

W 39. minucie Nicolas Ngamaleu zastąpił Marvina Spielmanna. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Young Boys Berno w 71. minucie spotkania, gdy Christian Fassnacht zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Quentin Maceiras.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Young Boys Berno, strzelając kolejnego gola. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy pokonał bramkarza Christopher Martins. W zdobyciu bramki pomógł Felix Khonde.

Chwilę później trener FC Basel postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Yannick Marchand, a murawę opuścił Luca Zuffi. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy FC Basel: Edon Zhegrova, Ricky van Wolfswinkel, a na ich miejsce weszli Darian Males, Matías Palacios. A kibice Young Boys Berno nie mogli już doczekać się wprowadzenia Theosona-Jordana Siebatcheu. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 17 razy i ma na koncie aż 11 zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Felix Khonde.

W 87. minucie kartką został ukarany Ricky van Wolfswinkel, piłkarz gości. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Silvan Widmer
13′ Mohamed Ali Camara
Pajtim Kasami
 71′ 83′ Christian Fassnacht
Darian Males76′
 72′ 77′ Christopher Martins Pereira
Valentin Stocker81′
39′ Nicolas Brice Moumi Ngamaleu
Luca Zuffi76′
83′ Jean-Pierre Nsame
Matías Damián Palacios76′
76′ Felix Khonde Mambimbi
Arthur Mendonça Cabral
Guillaume Faivre
Đorđe Nikolić
Jordan Lefort
Gonçalo Bento Soares Cardoso
83′ Gianluca Gaudino
Jasper van der Werff
83′ Sandro Mike Lauper
Yannick Kevin Marchand76′
77′ Fabian Rieder
Edon Lulzim Zhegrova76′
39′ Marvin Spielmann
Afimico Pululu81′
76′ Theoson-Jordan Siebatcheu
Ricky van Wolfswinkel76′ 87′

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Drużyna Young Boys Berno wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.