Association du Servette Football Club - Fussballclub Winterthur 1-0 (0-0). Liga - 4. kolejka

W meczu 4. kolejki Super League, który rozegrany został 6 sierpnia, drużyna Servette FC zwyciężyła z Winterthurem 1-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Stade de Geneve w Genewie.

W  meczu 4. kolejki  Super League, który rozegrany został 6 sierpnia, drużyna Servette FC zwyciężyła  z Winterthurem  1-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Stade de Geneve w Genewie.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 21 razy. Zespół Servette FC wygrał aż 11 razy, zremisował sześć, a przegrał tylko cztery.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między ósmą a 38. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Winterthuru i jedną drużynie przeciwnej.

W 45. minucie Yannick Schmid został zmieniony przez Tobiasa Schattina. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Między 61. a 71. minutą, boisko opuścili zawodnicy Servette FC: Ronny Rodelin, Theo Valls, na ich miejsce weszli: Boubacar Fofana, Alexis Antunes. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Matteo Di Giusto, Romana Buessa zajęli: Thibault Corbaz, Neftali Manzambi. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Winterthur: Royowi Gelmiemu w 75. i Granitowi Lekajowi w 80. minucie.

Jedyną bramkę meczu dla Servette FC zdobył z rzutu karnego Patrick Pflucke w 81. minucie. Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Samir Ramizi z drużyny Winterthuru.

W następstwie utraty bramki trener Winterthuru postanowił zagrać agresywniej. W 84. minucie zmienił pomocnika Francisca Rodrigueza i na pole gry wprowadził napastnika Floriana Kamberiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Souleymane Diaby został zmieniony przez Samuela Balleta, co miało wzmocnić zespół Winterthuru. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Patricka Pfluckego na Sambę Dibę. W 85. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Floriana Kamberiego z Winterthuru, a w 86. minucie Jeremego Fricka z drużyny przeciwnej.

W 90. minucie w jedenastce Servette FC doszło do zmiany. Moritz Bauer wszedł za Patricka Pfluckego.

Zespół Servette FC zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał osiem celnych strzałów. Wyjątkowa nieporadność napastników Winterthuru była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Servette FC, natomiast zawodnikom Winterthuru przyznał sześć.

Zespół Servette FC w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast jedenastka Winterthuru dokonała pięciu zmian.