Association du Servette Football Club - FC Basel 1893 0-0. Liga - 35. kolejka

W spotkaniu 35. kolejki Super League, które rozegrane zostało 19 maja, zespół Servette FC zremisował z FC Basel 1893 0-0. Starcie odbyło się na Stade de Geneve w Genewie.

W  spotkaniu 35. kolejki  Super League, które rozegrane zostało 19 maja, zespół Servette FC zremisował  z FC Basel 1893  0-0. Starcie odbyło się na Stade de Geneve w Genewie.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Jedenastka FC Basel 1893 wygrała aż pięć razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko trzy.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Jedyną kartkę w meczu arbiter przyznał Gaelowi Clichy'emu z jedenastki Servette FC. Była to 48. minuta pojedynku. W 56. minucie za Joelsona Fernandesa wszedł Darian Males.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener Servette FC postanowił wzmocnić linię pomocy i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Theo Vallsa. Na boisko wszedł Boris Cespedes, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Wyjątkowa nieporadność napastników FC Basel 1893 była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Zespół FC Basel 1893 zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał zawodników FC Basel 1893 żadną kartką, natomiast piłkarzom Servette FC pokazał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.