29. kolejka Super League: FC Luzern - Neuchâtel Xamax 0-1 (0-0)

13 kwietnia na swissporarena odbyło się spotkanie 29. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami Luzern i Neuchâtel. Mecz zakończył się zwycięstwem Neuchâtel 1-0. Na stadionie stawiło się 8 080 widzów.

K. Ademi 80'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 52 pojedynki zespół Neuchâtel wygrał 19 razy i zanotował 15 porażek oraz 18 remisów.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter wręczył Silvanowi Sidlerowi z Luzern. Była to 30. minuta pojedynku.

Trener Neuchâtel postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Kemal Ademi, a murawę opuścił Afimico Pululu. Kemal Ademi nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jedną bramkę. Był to już jego czwarty gol w tegorocznych rozgrywkach. W 71. minucie Pietro Di Nardo został zmieniony przez Thibaulta Corbaza.

Trener Luzern postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Christiana Schneuwlego i na pole gry wprowadził napastnika Shkelqima Demhasaja, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Kemal Ademi dla drużyny Neuchâtel. Bramka padła w tej samej minucie. W 83. minucie Idriz Voca został zmieniony przez Oliviera Custodio, co miało wzmocnić jedenastkę Luzern. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Raphaëla Nuzzolo na Samira Ramiziego.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej szóstej minucie starcia, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Neuchâtel: Geoffroyowi Sereyowi i Laurentowi Walthertowi.

Mustafa Sejmenovic
30′ Silvan Eli Sidler
Arbenit Xhemajli
83′ Idriz Naser Voca
Pietro Di Nardo71′
76′ Christian Schneuwly
Samir Ramizi90′
83′ Olivier Custodio Da Costa
Geoffrey Tréand
Tsiy William Ndenge
Max Veloso
76′ Shkelqim Demhasaj
Kemal Ademi65′  80′

Jedenastka Luzern miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Luzern otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół Luzern w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.

Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.