28. kolejka Super League: Neuchâtel Xamax - FC Sankt Gallen 1879 0-1 (0-0)

6 kwietnia na Stade de la Maladière odbyło się spotkanie 28. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami Neuchâtel i Sankt Gallen. Starcie zakończyło się zwycięstwem Sankt Gallen 1-0. Na stadionie zasiadło 4 005 widzów.

28. kolejka Szwajcaria - Super League
2019-04-06 19:00 | Stadion: Stade de la Maladière | Widzów: 4005 | Arbiter: A. Delerue
Neuchâtel Xamax
FC Sankt Gallen 1879
0
1
D. Kutesa 73'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 53 mecze jedenastka Sankt Gallen wygrała 22 razy i zanotowała 19 porażek oraz 12 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między 10. a 32. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 46. minucie kartkę dostał Thibault Corbaz z Neuchâtel. W 56. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół Neuchâtel.

W 58. minucie arbiter ukarał kartką Marcisa Ošsa, piłkarza Neuchâtel. W 62. minucie Tranquillo Barnetta został zmieniony przez Derka Kutesę. Trener Sankt Gallen postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Yannisa Tafera i na pole gry wprowadził napastnika Simone Rappa, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Chwilę później trener Neuchâtel postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Pietro Di Nardo, a murawę opuścił Thibault Corbaz.

Jedyną bramkę meczu dla Sankt Gallen zdobył Derek Kutesa w 73. minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Axel Bakayoko.

W 78. minucie Igor Đurić został zmieniony przez Samira Ramiziego, a za Charles'a Doudina wszedł na boisko Kemal Ademi, co miało wzmocnić zespół Neuchâtel. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Majeeda Ashimeru na Leonidasa Stergiou. W doliczonej drugiej minucie starcia kartkę obejrzał Milan Vilotić z drużyny gości.

Dejan Stojanovic
10′ 78′ Igor Đurić
Silvan Hefti
Mike Gomes
Nicolas Lüchinger
William Le Pogam
Leonel Mosevich32′
58′ Marcis Ošs
Musah Nuhu
Mustafa Sejmenovic
Milan Vilotić90′
46′ 67′ Thibault Corbaz
Yannis Tafer66′
10′ 81′ Charles Andre Doudin
Tranquillo Barnetta62′
Geoffroy Serey Die
Majeed Ashimeru89′
Afimico Pululu
Vincent Olivier Sierro
56′ (k.) Raphaël Nuzzolo
Axel Mohamed Bakayoko
Mattias Minder
Daniel Lopar
Arbenit Xhemajli
Leonidas Stergiou89′
67′ Pietro Di Nardo
Derek Kutesa62′  73′
78′ Samir Ramizi
Angelo Campos Oliveira
Geoffrey Tréand
Jérémy Bruno Guillemenot
81′ Kemal Ademi
Simone Rapp66′
Gaëtan Karlen
Víctor Ruiz Abril

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter w pierwszej połowie wręczył dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze Sankt Gallen otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.