St. Mirren Football Club - Ross County Football Club 1-0 (0-0). Liga - 3. kolejka

13 sierpnia na Paisley 2021 Stadium w Paisley odbył się pojedynek 3. kolejki cinch Premiership pomiędzy drużynami St. Mirrenu i Ross County. Starcie zakończyło się zwycięstwem St. Mirrenu 1-0. Na stadionie stawiło się 4 557 widzów.

13 sierpnia  na Paisley 2021 Stadium w Paisley odbył się pojedynek  3. kolejki  cinch Premiership pomiędzy drużynami St. Mirrenu  i Ross County. Starcie zakończyło się zwycięstwem St. Mirrenu 1-0. Na stadionie stawiło się 4 557 widzów.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 spotkań drużyna Ross County wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo 10 razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie arbiter pokazał kartkę Jackowi Baldwinowi z Ross County.

W 45. minucie Ben Purrington zastąpił Jordana White'a. W tej samej minucie w jedenastce Ross County doszło do zmiany. George Harmon wszedł za Bena Purringtona. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Tuż po przerwie jedyną bramkę meczu zdobył Richard Tait dla drużyny St. Mirrenu. Bramka padła w tej samej minucie. W 59. minucie Jordy Hiwula został zmieniony przez Kazeema Olaigbe'a, co miało wzmocnić zespół Ross County. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Grega Kiltiego na Marka O'Harę oraz Grega Kiltiego na Eamonna Brophy'ego.

Trener Ross County postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Davida Cancolę i na pole gry wprowadził napastnika Yana Dhandę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Marcusowi Fraserowi z jedenastki St. Mirrenu. Była to 77. minuta starcia. W 86. minucie Josh Sims został zmieniony przez Bena Patona, co miało wzmocnić drużynę Ross County. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ethana Erhahona na Ryana Flynna oraz Jonaha Ayungę na Aleksa Greive'a.

Jedenastka St. Mirrenu zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała trzy celne strzały.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Drużyna St. Mirrenu w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Ross County wymienił pięciu zawodników.