St. Johnstone Football Club - Inverness Caledonian Thistle Football Club 4-0 (0-0). Liga -

W meczu cinch Premiership, który rozegrany został 23 maja, zespół St. Johnstonego wysoko wygrał z Inverness CT 4-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na McDiarmid Park w Perth.

W  meczu  cinch Premiership, który rozegrany został 23 maja, zespół St. Johnstonego wysoko wygrał  z Inverness CT  4-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na McDiarmid Park w Perth.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 starć zespół Inverness CT wygrał sześć razy, ale więcej przegrywał, bo siedem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Camerona Macphersona ze St. Johnstonego, a w 20. minucie Davida Carsona z drużyny przeciwnej.

W 45. minucie Glenn Middleton zastąpił Stevie Maya. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania bramkę zdobył Stevie May.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy St. Johnstonego w 53. minucie spotkania, gdy Cameron MacPherson strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola asystował James Brown.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Kirkowi Broadfootowi z zespołu Inverness CT. Była to 71. minuta starcia.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 87. minucie trafił Callum Hendry. W zdobyciu bramki pomógł Melker Hallberg.

Shaun Rooney wywołał eksplozję radości wśród kibiców St. Johnstonego, zdobywając kolejną bramkę w 90. minucie spotkania. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-0.

Zawodnicy St. Johnstonego dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna St. Johnstonego w pierwszej połowie wymieniła jednego gracza. Natomiast jedenastka Inverness CT w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.