Saint Mirren - Hamilton 1-2 (0-1). Liga szkocka - 3. kolejka Premiership

1 maja na The SMISA Stadium w Paisley odbył się pojedynek 3. kolejki szkockiej Premiership pomiędzy drużynami Saint Mirren i Hamilton. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Hamilton 2-1.

D. Moyo 57'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 26 meczów jedenastka Hamilton wygrała dziewięć razy i zanotowała siedem porażek oraz 10 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 13. minucie kartkę dostał Ross Callachan, piłkarz Hamilton.

Nieoczekiwanie to zawodnicy Hamilton otworzyli wynik. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Ross Callachan. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Lee Hodson.

Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy kartkę dostał Ethan Erhahon z Saint Mirren. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Hamilton.

Zespół Saint Mirren ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 57. minucie skutecznym uderzeniem popisał się David Moyo. Przy zdobyciu bramki pomógł Bruce Anderson.

Chwilę później trener Saint Mirren postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Lee Erwin, a murawę opuścił Collin Quaner. W tej samej minucie za Camerona Macphersona wszedł Jamie McGrath. Po godzinie gry w zespole Saint Mirren doszło do zmiany. İlkay Durmuş wszedł za Richarda Taita.

Zawodnicy Saint Mirren odpowiedzieli strzeleniem gola. Bramkę na 1-2 w 71. minucie zdobył Jamie McGrath. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Jay Henderson.

W 72. minucie Kristian Dennis został zmieniony przez Kyle'a McAllistera, co miało wzmocnić jedenastkę Saint Mirren. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kyle'a Munro na Lewisa Smitha w 87. minucie. Kibice Hamilton nie mogli już doczekać się wprowadzenia Calluma Smitha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Bruce Anderson. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Jake'owi Doyle'owi-Hayesowi z drużyny gospodarzy. Była to 90. minuta meczu.

Zespołowi Saint Mirren zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Hamilton.

Aaron Martin
90′ Jake Billy Doyle-Hayes
Lee James Stephen Hodson
Jay Henderson
Ross Callachan  28′ 13′ 90′
32′ Ethan Erhahon
Reegan Mimnaugh89′
62′ Richard Neil Peter Tait
Kyle Munro87′
61′ Cameron MacPherson
Hakeem Ademola Odoffin
72′ Kristian Dennis
David Philani Moyo  57′
61′ Collin Quaner
Bruce Anderson88′
Dean James Lyness
Ryan Scully
Brandon Alexander Mason
George William Stanger89′
62′ İlkay Durmuş
Ben Stirling
72′ Kyle McAllister
Marley Redfern
61′  71′ Jamie McGrath
Callum Smith88′
61′ Lee Harry Erwin
Lewis Smith87′

Nathan Thomas90′

Charlie Trafford

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.