Saint Mirren FC - Ross County FC 0-0. Liga szkocka - 16. kolejka Premiership

W spotkaniu 16. kolejki szkockiej Premiership, które rozegrane zostało 1 grudnia, drużyna Saint Mirren zremisowała z Ross County 0-0. Mecz na The SMISA Stadium w Paisley obejrzało 3 806 widzów.

16. kolejka Szkocja - Premiership
2021-12-01 20:45 | Stadion: The SMISA Stadium | Widzów: 3806 | Arbiter: David Dickinson
Saint Mirren FC
Ross County FC
0
0

Jedenastka Ross County przed meczem zajmowała 12. pozycję w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Drużyna Saint Mirren wygrała aż 10 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko pięć.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Saint Mirren: Alanowi Powerowi w 27. i Connorowi Ronanowi w 32. minucie.

W 34. minucie Alexander Iacovitti zastąpił Keitha Watsona. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Keith Watson, zawodnik gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Między 48. a 55. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Trener Saint Mirren wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Curtisa Maina. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Eamonn Brophy.

W 75. minucie arbiter przyznał kartkę Marcusowi Fraserowi z Saint Mirren. Chwilę później trener Ross County postanowił wzmocnić linię pomocy i w 80. minucie zastąpił zmęczonego Rossa Callachana. Na boisko wszedł Jordan Tillson, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w zespole Ross County doszło do zmiany. Jordan White wszedł za Dominica Samuela.

W doliczonej drugiej minucie pojedynku kartką został ukarany Richard Tait, piłkarz Saint Mirren.

Ashley Maynard-Brewer
90′ Richard Neil Peter Tait
Connor Steven Randall
75′ Marcus Fraser
Jack Baldwin
49′ Charles Dunne
Alexander Iacovitti34′
Kyle McAllister
Jake Vokins48′
32′ 72′ Connor Patrick Ronan
Harrison Theodore Paton55′
27′ Alan Thomas Daniel Power
Joseph Hungbo
79′ Scott Tanser
Blair Spittal
Jamie McGrath
David Cancola49′
Kristian Dennis
Ross Callachan80′
63′ Eamonn Brophy
Jack Stephen Burroughs
72′ Greg Kiltie
Regan Evans Charles-Cook
79′ Matthew Millar
Alexander Sean Pablo Robertson
Lee Harry Erwin
Jordan Roy Tillson80′
63′ Curtis Lee Main
Jordan Neil White80′

Jeśli jedenastka Saint Mirren nie wykorzystała 13 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mogła liczyć na zwycięstwo. Godna podkreślania była świetna praca bramkarza Ross County. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż 11 celnych strzałów.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Saint Mirren, a w drugiej trzy. Piłkarze gości obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie więcej.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.