Saint Mirren FC - Dundee United FC 0-0. Liga szkocka - 5. kolejka Premiership

16 maja na The SMISA Stadium w Paisley odbył się mecz 5. kolejki szkockiej Premiership pomiędzy drużynami Saint Mirren i Dundee Utd. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0.

5. kolejka Szkocja - Premiership
2021-05-16 13:00 | Stadion: The SMISA Stadium | Arbiter: Euan Anderson
Saint Mirren FC
Dundee United FC
0
0

Drużyna Dundee Utd przed meczem zajmowała dziewiąte miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 35 razy. Zespół Dundee Utd wygrał aż 17 razy, zremisował 12, a przegrał tylko sześć.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Saint Mirren wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Camerona Macphersona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 17 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Ryan Flynn. W 56. minucie Archie Meekison zastąpił Florenta Hotiego.

W tej samej minucie trener Dundee Utd postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Marc McNulty, a murawę opuścił Ian Harkes. W 58. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Richarda Taita z Saint Mirren, a w 64. minucie Liama Smitha z drużyny przeciwnej. W 71. minucie czerwoną kartkę obejrzał Jamie Robson, tym samym zespół gości musiał znaczną część drugiej połowy grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik.

Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Dundee Utd doszło do zmiany. Mark Reynolds wszedł za Kerra Smitha. W 86. minucie żółtą kartką został ukarany Lawrence Shankland, piłkarz gości.

Kerr David Smith83′
58′ Richard Neil Peter Tait
Ryan Edwards
62′ Dylan Edward Connolly
Jamie Robson71′
46′ Ryan Flynn
Logan Chalmers67′
56′ Lee Harry Erwin
Lawrence Shankland86′
56′ Eamonn Brophy
Louis George Appéré
Dean James Lyness
Deniz Doğan Mehmet
Daniel Finlayson
Jake Davidson
46′ Cameron MacPherson
Mark Reynolds83′
62′ Kyle McAllister
Adrián Marcelo Spörle67′
Dylan Reid
Calum James Butcher
56′ Kristian Dennis
Florent Hoti56′
56′ Jonathan Chiedozie Obika
Nicholas Alexander McCormack Clark
Collin Quaner
Marc McNulty56′

Darren Watson

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom gości, a piłkarzom Saint Mirren przyznał jedną żółtą.

Oba zespoły wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.