Saint Mirren FC - Aberdeen FC 3-2 (1-2). Liga szkocka - 7. kolejka Premiership

W spotkaniu 7. kolejki szkockiej Premiership, które rozegrane zostało 26 września, drużyna Saint Mirren zwyciężyła z Aberdeen 3-2 (1-2). Mecz na The SMISA Stadium w Paisley obejrzało 4 513 widzów.

7. kolejka Szkocja - Premiership
2021-09-26 13:00 | Stadion: The SMISA Stadium | Widzów: 4513 | Arbiter: William Collum
C. Ramírez 34'

Drużyna Saint Mirren przed meczem zajmowała 10. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 44 razy. Zespół Aberdeen wygrał aż 21 razy, zremisował 15, a przegrał tylko osiem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu zawodnicy Saint Mirren nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 14. minucie bramkę zdobył Connor Ronan. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ethan Erhahon.

Piłkarze Aberdeen szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 18. minucie na listę strzelców wpisał się Scott Brown. Przy strzeleniu gola asystował Christian Ramírez.

W 27. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Teddy'ego Grahama z Aberdeen, a w 33. minucie Marcusa Frasera z drużyny przeciwnej.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 34. minucie Christian Ramírez dał prowadzenie swojemu zespołowi. Asystę przy golu zaliczył Calvin Ramsay.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 50. minucie żółtą kartkę obejrzał Lewis Ferguson z drużyny gości. W 51. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Teddy Graham z drużyny gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 27. minucie.

Trener Saint Mirren postanowił zagrać agresywniej. W 56. minucie zmienił pomocnika Ethana Erhahona i na pole gry wprowadził napastnika Curtisa Maina. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Piłkarze gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 58. minucie Connor Ronan po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 2-2. Bramka padła po podaniu Jamiego McGratha.

Prawie natychmiast Curtis Main wywołał eksplozję radości wśród kibiców Saint Mirren, zdobywając kolejną bramkę w 61. minucie starcia. Asystę zanotował Marcus Fraser.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał żółtą kartkę Scottowi Brownowi, zawodnikowi Aberdeen. W 72. minucie Ryan Hedges został zastąpiony przez Austina Samuelsa. W drugiej minucie doliczonego czasu gry arbiter ukarał żółtymi kartkami Calvina Ramsaya, Jonathana Hayesa z zespołu gości.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-2.

Joseph Peter Lewis
33′ 74′ Marcus Fraser
Calvin William Ramsay90′
Joseph Thomas Gordan Shaughnessy
David Robert Bates
Conor McCarthy
Ross McCrorie
72′ Matthew Millar
Jack MacKenzie
 14′, 58′ Connor Patrick Ronan
Scott Brown  18′ 66′
Alan Thomas Daniel Power
Ryan Peter Hedges72′
Scott Tanser
Jonathan Hayes90′
56′ Ethan Erhahon
Lewis Ferguson50′
Jamie McGrath
Teddy Christopher Graham Jenks27′ 51′
83′ Eamonn Brophy
Christian Ramírez  34′ 72′
Dean James Lyness
Gary Woods
Richard Neil Peter Tait
Declan Patrick Gallagher
74′ Ryan Flynn
Dean Graeme Campbell
72′ Kyle McAllister
Matthew Ben Longstaff
83′ Kristian Dennis
Dylan McGeouch
Lee Harry Erwin
Jay Aston Emmanuel-Thomas72′
56′  61′ Curtis Lee Main
Austin Samuels72′

Drużyna Aberdeen zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Piłkarze Aberdeen otrzymali w meczu pięć żółtych kartek oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna Aberdeen w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.