Saint Johnstone - Hamilton 0-0. Liga szkocka - 21. kolejka Premiership

30 grudnia na McDiarmid Park w Perth odbyło się starcie 21. kolejki szkockiej Premiership pomiędzy drużynami Saint Johnstone i Hamilton. Mecz zakończył się remisem 0-0.

21. kolejka Szkocja - Premiership
2020-12-30 16:00 | Stadion: McDiarmid Park | Arbiter: David Munro
Saint Johnstone FC
Hamilton Academical FC
0
0

Było to spotkanie jedenastek broniących się przed spadkiem. Spotkała się 10. i 11. drużyna Premiershipu.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 28 starć zespół Saint Johnstone wygrał 16 razy i zanotował siedem porażek oraz pięć remisów.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 75. minucie za Stevie Maya wszedł Craig Conway. W 76. minucie w jedenastce Hamilton doszło do zmiany. George Stanger wszedł za Briana Eastona.

Kibice Hamilton nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tunde'a Owolabiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Nathan Thomas. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu w zespole Saint Johnstone doszło do zmiany. Murray Davidson wszedł za Davida Wotherspoona. W tej samej minucie trener Saint Johnstone postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Michael O'Halloran, a murawę opuścił Liam Craig.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom jedenastki gości: Jamiemu Hamiltonowi i Andrew Winterowi.

Hakeem Ademola Odoffin
86′ David Wotherspoon
Nathan Thomas78′
75′ Stevie May
Andrew Winter90′
Callum Booth
Scott McMann
86′ Liam Craig
George William Stanger76′
75′ Craig Ian Conway
Ronan Hughes
86′ Murray Davidson
Reegan Mimnaugh
Guy Melamed
Charlie Trafford
86′ Michael Francis O'Halloran
Justin Johnson

Kyle Munro

Tunde Owolabi78′

Callum Smith

Zespół Saint Johnstone miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Hamilton przyznał dwie żółte.

Drużyna Saint Johnstone w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.