Saint Johnstone FC - Rangers FC 1-1 (0-0). Liga szkocka - 2. kolejka Premiership

21 kwietnia na McDiarmid Park w Perth odbył się pojedynek 2. kolejki szkockiej Premiership pomiędzy drużynami Saint Johnstone i Glasgow Rangers. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

S. Wright 55'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 43 spotkania zespół Glasgow Rangers wygrał 31 razy i zanotował pięć porażek oraz siedem remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Shaunowi Rooneyowi z zespołu gospodarzy. Była to 18. minuta starcia.

Trener Saint Johnstone postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 22. minucie na plac gry wszedł Christopher Kane, a murawę opuścił Guy Melamed. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Glasgow Rangers w 55. minucie spotkania, gdy Scott Wright zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Steven Davis.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Glasgow Rangers: Glenowi Kamarze w 60. i Ianisowi Hagiemu w 62. minucie. W tej samej minucie za Jamesa Taverniera wszedł Nathan Patterson. Między 64. a 68. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Trener Glasgow Rangers wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Scotta Nathaniela. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Scott Wright. Między 69. a 79. minutą, boisko opuścili zawodnicy Saint Johnstone: Steven May, Callum Booth, David Wotherspoon, na ich miejsce weszli: Michael O'Halloran, Scott Tanser, Craig Bryson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Stevena Davisa, Ianisa Hagiego, Borny Barišicia zajęli: Joseph Ayodele-Aribo, Jermain Defoe, Calvin Bassey. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania kartkę dostał Christopher Kane z Saint Johnstone. W piątej minucie doliczonego czasu pojedynku gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Liam Craig.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

James Henry Tavernier62′
68′ Jamie Daniel Mccart
Connor Lambert Goldson
Liam Craig Gordon
Jack Benjamin Simpson64′
Alistair Edward McCann
Borna Barišić79′
18′ Shaun Antony Rooney
Glen Adjei Kamara60′
73′ Callum Booth
Ianis Hagi62′ 79′
 90′ (k.) Liam Craig
Steven Davis69′
78′ David Wotherspoon
Scott Wright  55′ 65′ 69′
73′ Steven May
Kemar Roofe
22′ Guy Melamed
Cédric Jan Itten
Elliot Charles Parish
Allan James McGregor
James Dominic Brown
Calvin Bassey Ughelumba79′
73′ Scott Tanser
Filip Viktor Helander
78′ Craig James Bryson
Nathan Kenneth Patterson62′
Alexander Ferguson
Scott Harry Nathaniel Arfield69′
Charlie Ian Gilmour
Joseph Oluwaseyi Temitope Ayodele-Aribo69′
22′ 87′ Christopher Kane
Jermain Defoe79′
73′ Michael Francis O'Halloran
Ryan Kent

Alfredo José Morelos Aviléz

Przewaga jedenastki Glasgow Rangers w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Saint Johnstone, a zawodnikom gości pokazał cztery.

Drużyna gospodarzy dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka Glasgow Rangers w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.